• In English
 • Уряд вітає запуск роботи Номінаційного комітету
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 06 липня 2021 року о 15:30

  Уряд вітає запуск роботи Комітету з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств.

  6 липня відбулося засідання оновленого складу Номінаційного комітету, участь у якому взяли Голова регіонального представництва МФК в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар (голова Комітету), Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економіки України Олексій Любченко, Міністр енергетики України Герман Галущенко, заступник Керівника Офісу Президента України Юлія Свириденко, Постійний представник МВФ в Україні Ваграм Степанян, Керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне, Бізнес-омбудсмен України Марчін Свєнчіцкі, Заступник Голови ЄБРР в Україні Ірина Кравченко, Економіст Представництва  МВФ в Україні Марія Чебанова.

  Відновлення роботи Номінаційного комітету є важливим кроком для продовження належного формування наглядових рад для низки найбільших державних підприємств, що є необхідною передумовою продовження реформи корпоративного управління.

  Уряд продовжує залишатися прихильником реформи корпоративного управління. Це продовження стратегічного курсу у напрямку створення ефективних та прозорих державних підприємств на основі міжнародно визнаних стандартів корпоративного управління.

  Корпоративна реформа і наявність незалежних наглядових рад, які обрані на прозорому конкурсі, є дуже важливими для того, щоб повністю прибрати корупційну складову у роботі стратегічних державних підприємств.  Вдосконалення управління державними підприємствами сприятиме підвищенню конкурентоспроможності, а також  допоможе зміцнити державні фінанси.

  Уряд також зацікавлений, щоб реформа була максимально реалізована і приносила результати для України. Для забезпечення якнайкращих результатів реформи корпоративного управління українське законодавство потребує вдосконалення. Нещодавно профільний комітет Верховної Ради України на своєму засіданні підтримав законопроект щодо вдосконалення корпоративного управління, який напрацьовувався у тісній співпраці народних депутатів, урядовців та міжнародних партнерів. Ухвалення цих змін ще більше наблизить Україну до найкращих міжнародних практик у сфері корпоративного управління за рекомендаціями ОЕСР. Важливо мати якісне законодавство, яке відповідає вимогам часу та забезпечує прозоре, професійне та підзвітне управління підприємствами. Кабінет Міністрів сподівається на якнайшвидше ухвалення допрацьованого варіанту в залі Парламенту. При цьому важливо забезпечити, щоб під час проходження законодавчих змін у Парламенті корпоративна реформа продовжувалась.