• In English
 • Уряд вдосконалює конкурсну процедуру на нові посади державної служби, - Олександр Саєнко
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 19 червня 2018 року о 18:02

  З 18 червня вступають у дію зміни до конкурсної процедури на нові посади державної служби, набір на які триває в рамках реформи державного управління з вересня минулого року.

  «На початку цього року ми проаналізували перший досвід впровадження нової конкурсної процедури, провели численні зустрічі з кандидатами, конкурсними комісіями, HR-спеціалістами, експертами та представниками громадських організацій. Врахували всі зауваження, щоб максимально вдосконалити процес. У результаті напрацювали ряд змін, що зроблять конкурсну процедуру більш зручною та об'єктивною», - зазначив Міністр Кабінету Міністрів, голова Офісу реформ КМУ Олександр Саєнко.

  Прийняті Урядом зміни передбачають зменшення кількості етапів, що дозволить не втрачаючи якості оцінювання, оптимізувати час кандидатів; автоматизацію перевірки професійних знань - відтепер кандидати будуть проходити тест з 25 питань, що охоплюють не більше 5 нормативно-правових актів; зменшення прохідного балу, визначеного на основі попередньої статистики результатів тестування Окрім цього, категорію «А», вищий корпус державної служби, тепер будуть перевіряти на знання англійської або французької мови за міжнародними підходами (лексико-граматичний тест, аудіювання, читання та вільне висловлення думки).

  Детальніше про зміни дивіться у постанові КМУ.

  Нагадаємо, що у рамках реформи державного управління у 10 міністерствах, Секретаріаті Кабінету Міністрів та двох агентствах було створено нові структури - директорати формування політик і стратегічного планування та євроінтеграції. Щоб залучити на державну службу найкращих професіоналів, Уряд підвищив вимоги до кандидатів на нові посади державної служби - генеральних директорів, керівників експертних груп та державних експертів нових директоратів та запровадив у серпні минулого року оновлену конкурсну процедуру, розроблену за підтримки європейських партнерів на основі найкращих міжнародних практик.