• In English
 • Уряд вдосконалив механізм фінансової підтримки для фермерів та кооперативів

  19 вересня на засіданні Уряду було прийнято рішення про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.

  «Уряд є достатньо гнучким та мобільним і оперативно реагує на запити галузі. Мінагрополітики у тісній співпраці з Асоціацією фермерів та приватних землевласників, громадськими організаціями напрацювало зміни, які суттєво скорочують перелік документів та вимог до потенційних отримувачів фінансової підтримки, а також розширюють преференції для фермерів та кооперативів», - прокоментував перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

  За його словами, завдяки змінам доступ до фінансових ресурсів для фермерських господарств і кооперативів значно спрощено, що сприятиме зростанню їх кількості і розвитку сільськогосподарської діяльності.

  Зокрема, змінами передбачено:

  - надавати часткову компенсацію членам ФГ відповідно до сплаченого єдиного соціального внеску;

  - надавати фінансову підтримку новостворених ФГ у період їх становлення з розрахунку на 1 га;

  - розширити перелік банків, через які можна подавати документи на отримання фінансової підтримки;

  - розширити напрями діяльності кооперативів, зокрема, до молочарських та ягідних додати овочеві кооперативи та із заготівлі і переробки дикорослих ягід, грибів і рослин.

  Довідково

  За даними Державної служби статистики, на 1 листопада 2017 року кількість діючих фермерських господарств становила 34 137 одиниць, площа сільськогосподарських угідь у їхньому користуванні - 4580,1 тис. га, або 22,9% від загального землекористування сільськогосподарськими підприємствами. У середньому на одне фермерське господарство припадає 134,2 га сільськогосподарських угідь.