• In English
 • Уряд утворив Міжвідомчу робочу групу з питань розроблення та впровадження системи переходу від військової служби до цивільного життя
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 17 листопада 2021 року о 19:26

  Кабінет Міністрів України на черговому засіданні 17 листопада утворив Міжвідомчу робочу групу з питань розроблення та впровадження системи переходу від військової служби до цивільного життя, а також затвердив її Положення та склад.

  Як зазначила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, наразі Уряд працює над запровадженням системи переходу з військової кар’єри на цивільну. Це один із 10 пріоритетних напрямів, які увійшли в основу «Плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік».

  Система включатиме медичну і психологічну допомогу, освіту, отримання цивільної професії, професійну адаптацію. Для розробки дорожньої карти Міністерство взяло за зразок карти переходу з військової кар’єри до цивільного життя провідних країн світу.

  "Оскільки реалізація на належному рівні державної політики у сфері професійної адаптації українських ветеранів та військовослужбовців до цивільного життя потребує консолідації та прийняття узгоджених позицій національному рівні, Мінветеранів ініціювало утворення відповідної Міжвідомчої робочої групи як консультативно-дорадчого органу Кабінету Міністрів, із залученням усіх зацікавлених структур. Дякую Уряду за підтримку і сподіваюся на плідну співпрацю усіх сторін», – наголосила Юлія Лапутіна.

  Так, відповідно до Положення, формат робочої групи забезпечить координацію дій центральних і місцевих органів виконавчої влади з питань розроблення та впровадження системи переходу від військової служби до цивільного життя.

  До складу Міжвідомчої робочої групи включено представників МВС, Мінекономіки, Мінагрополітики, Мінсоцполітики, Міноборони, МОЗ, МЗС, МОН, Мінрегіону, Мін’юсту, Мінфіну, Держгеокадастру, ДФС, ДСНС, Держприкордонслужби, Держспецзв’язку, Нацгвардії, Нацполіції, Генерального штабу, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, УДО.

  Міжвідомчу робочу групу очолить голова, який визначатиме заступника та секретаря з числа членів робочої групи. Засідання проводитимуться не рідше одного разу на місяць.