• In English
 • Уряд ухвалив законопроект, який дозволить вести в Україні реальний облік викидів парникових газів
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 31 жовтня 2018 року о 19:02

  Уряд розглянув та схвалив розроблений Мінприроди законопроект «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів». Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, зазначивши, що до цього часу розрахунок викидів парникових газів в Україні проводився без використання єдиної методики, яка б показувала реальні дані щодо цих викидів.

  Йдеться у першу чергу про діяльність великих енергетичних та промислових підприємств, які повинні будуть використовувати єдину методику розрахунку викидів СОподавати плани моніторингу та звіти про їх виконання.

  «Все більше країн впроваджують інструменти регулювання викидів парникових газів задля досягнення цілей Паризької угоди та недопущення негативних змін клімату. Україна – не виняток. Цей законопроект дозволить запровадити в Україні європейську систему моніторингу викидів парникових газів, а у подальшому будь-який з інструментів скорочення викидів СО2: або Систему торгівлі квотами на викиди, або вуглецевий податок чи інші, які будуть стимулами для підприємств зменшувати обсяги викидів парникових газів», - розповів Остап Семерак, зазначивши, що документ пройшов попереднє обговорення із представниками провідних промислових підприємств, бізнес-асоціацій, на види діяльності яких може потенційно поширюватися дія закону.

  Як зазначив Остап Семерак, Мінприроди розробило документ на виконання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС за підтримки Світового банку. Окрім цього, запровадження даної системи передбачено Планом заходів щодо виконання Концепції реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року.

  Також законом передбачено запровадження нового інституту верифікаторів, які перевірятимуть правильність наданої підприємствами інформації.

  Після схвалення Урядом законопроект буде передано на розгляд Парламенту.

  Більше читайте на сайті Мінприроди.

  Уряд ухвалив законопроект, який дозволить вести в Україні реальний облік викидів парникових газів