• In English
 • Уряд ухвалив рішення щодо забезпечення сталої роботи підприємств ТКЕ в умовах карантину
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 29 квітня 2020 року о 16:07

  29 квітня 2020 року Уряд прийняв постанову «Про внесення змін до пункту 23 Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з постачальником природного газу, на якого покладено спеціальні обов'язки», яка розроблена Міністерством розвитку громад та територій України.

  Постанова покликана забезпечити сталу роботу теплогенеруючих та теплопостачальних організацій в умовах карантину та підготовки до опалювального сезону 2020/21 рр.

  Постановою передбачено:

  - продовжити до 1 травня 2021 року дію граничного нормативу перерахування коштів на поточний рахунок підприємств ТКЕ (Нгран), яким передбачено здійснення розподілу коштів зі спецрахунку з урахуванням необхідності сплати ними обов’язкових платежів, визначених законодавством України (зарплата з нарахуваннями, податки, витрати на обслуговування та повернення кредитів  МФО);

  - врахувати електричну енергію у структурі механізму розподілу коштів, доповнивши складові коефіцієнту Нгран показником «витрати на електричну енергію» та забезпечити наявність у підприємств-постачальників електричної енергії обігових коштів в обсязі достатньому для їх нормального функціонування та діяльності.

  Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов повідомив, що «нещодавно проведено перемовини з МВФ, за результатами яких досягнуто домовленості щодо продовження для ТКЕ дії ПСО та Нгран до 01 травня 2021 року».

  Крім того, за його словами, Мінрегіон підготував та направив представництву МВФ в Україні покроковий план, спрямований на погашення підприємствами тепло-, водопостачання існуючої заборгованості за енергоносії, а також погашення споживачами перед цими підприємствами заборгованості за отримані комунальні послуги.

  «Постанова 217 дозволить забезпечити підприємства ТКЕ ресурсом для здійснення господарської діяльності, виконання обов’язкових платежів та оплати електроенергії поряд з оплатою газу», - зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.