• In English
 • Уряд удосконалив порядок забезпечення громадян безоплатними продуктами тривалого зберігання
  Міністерство економіки України, опубліковано 04 листопада 2022 року о 15:51

  Кабінет Міністрів змінив порядок забезпечення населення продовольчими товарами тривалого зберігання в умовах воєнного стану. Зокрема, безкоштовні продуктові набори з продуктів тривалого зберігання від держави відтепер отримуватимуть й ті внутрішньо переміщені особи, що мають, відповідно до законодавства, право на отримання грошової допомоги за рахунок коштів держбюджету або у рамках допомоги від міжнародних організацій.

  Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 4 листопада 2022 року.

  «Рішенням внесено цілу низку змін, які дозволять більш ефективно реалізувати політику держдопомоги людям, що мешкають на територіях, де ведуться активні бойові дії та внутрішньо переміщеним особам. Ми зробили порядок надання допомоги більш гнучким та одночасно закріпили обов’язковість забезпечення громадян встановленими обсягами продуктів. В цілому рішення розширить коло та покращить забезпечення людей, що потребують допомоги, а також дозволить більш ефективно використовувати запаси раніше закупленого зерна для забезпечення хлібом населення, що потребує допомоги», - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

  Так, згідно з ухваленими змінами:

  • продукти від держави безоплатно зможуть отримувати ВПО, які мають право на грошову допомогу;
  • передбачена можливість компенсації послуг зі зберігання зерна чи випікання хліба частиною продукції;
  • вказана необхідність дотримуватися обсягів кожного товару на особу, передбачених законодавством (з допустимим відхиленням ± 25% для чаю та кави, ±20% для інших продуктів);
  • встановлена можливість взаємозаміни товарів – в разі відсутності продукти можуть бути замінені наявними (але не більше 4 позицій).