• In English
 • Уряд створив робочу групу для обговорення деталей співпраці Укрзалізниці із німецьким Deutsche Bahn
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 25 січня 2020 року о 10:21

  Відбулось перше засідання робочої групи по обговоренню деталей майбутньої співпраці Укрзалізниці із найбільшим німецьким залізничним оператором Deutsche Bahn. 

  «Нам важливо, щоб підписаний на початку лютого документ про співпрацю із Deutsche Bahn враховував всі важливі аспекти, включаючи безпекову та соціальну складову. Ми усвідомлюємо, що Укрзалізниця це стратегічно важливий для країни об’єкт. Тому зараз проводимо консультації з усіма зацікавленими сторонами, щоб почути всі думки», — сказав Прем’єр-міністр Олексій Гончарук. 

  До складу робочої групи увійшли представники Міністерства інфраструктури, Укрзалізниці, профільного транспортного комітету Верховної Ради, ключових бізнес асоціацій та профспілок.

  Найближчим часом має відбутись засідання транспортного комітету Верховної Ради із запрошенням всіх зацікавлених сторін для проведення ґрунтовного обговорення майбутньої співпраці. 

  За словами Міністра інфраструктури Владислава Криклія, протягом наступного тижня Міністерство проведе консультації з  парламентським комітетом, бізнес-асоціаціями,профільними організаціями та профспілками, щоб обговорити всі деталі угоди. 

  Представники Європейської бізнес-асоціації висловили свою готовність долучитись до робочої групи: «У нашої організації в цілому дуже схвальний відгук по цій ініціативі. Сподіваємось, що це співробітництво допоможе українській залізниці стати ближче до європейських стандартів», — сказала виконавчий директор Асоціації Анна Дерев’янко

  Свою підтримку висловили також і представники профспілки залізничників і транспортних будівельників «Наша організація представляє інтереси 96% представників залізничників України. Ми готові приєднатись до робочої групи, щоб обговорити всі деталі цієї співпраці. З історією досвіду реформування залізниці компанією Deutsche Bahn ми знайомі. Сподіваємось, що ці знання допоможуть зробити ефективною та сучасною і українську залізницю. Найголовніше — це підтримка з боку держави, тому що мова йде про сотні тисяч людей, які сьогодні працюють на залізниці». 

  Олексій Гончарук наголосив, що українська залізниця залишається під повним контролем держави, тож пріоритет Уряду — захистити інтереси всіх людей, які працюють в компанії та створити сучасну, комфортну та безпечну залізницю, базуючись на німецькому досвіді. 

  Наразі українська сторона продовжує переговори з німецькими колегами для визначення самої моделі подальшої співпраці. 

  Про більш детальні подробиці буде відомо на початку лютого, коли українська сторона підпише з німецькою компанією Угоду про стратегічне партнерство. 

  Уряд створив робочу групу для обговорення деталей співпраці Укрзалізниці із німецьким Deutsche Bahn