• In English
 • Уряд схвалив вихід України ще з двох Домовленостей у прикордонній сфері у рамках СНД
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 12 серпня 2020 року о 14:45

  Сьогодні, 12 серпня, Кабінет Міністрів України підтримав чергові рішення щодо виходу України зі структур Співдружності незалежних держав.

  Зокрема, Уряд підтримав вихід України з Угоди між Урядами СНД про співробітництво у підготовці і підвищенні кваліфікації військових кадрів для прикордонних військ держав-учасниць СНД. Також Уряд схвалив проект Указу Президента України про вихід України з Ради командувачів Прикордонними військами.

  Ці міжнародні договори уклали в Москві у 1995 та 1992 роках відповідно.

  Враховуючи те, що Україна не приєдналася до низки установчих документів у сфері прикордонної співпраці в СНД, а Російська Федерація є стороною міжнародного збройного конфлікту, який розпочався з незаконної окупації Криму і продовжується на Донбасі, зазначені домовленості не є актуальними. Крім того, вони не містять зобов’язань, що виникли для України за час їх дії. До того ж участь України у роботі Ради командувачів Прикордонними військами передбачалася виключно як спостерігача, а тому наша країна не мала стосунку до питань розробки, прийняття та реалізації рішень, що ухвалювалися цією Радою.