• In English
  • Уряд схвалив та подав до ВРУ законопроект про ратифікацію Угоди між Україною та ФРН про житло для ВПО

    Уряд схвалив законопроект «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво (проект «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб (ВПО))» та направив його на ратифікацію до Верховної Ради.

    Угода між Урядом України та Урядом ФРН про фінансове співробітництво для реалізації проекту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» була підписана 3 червня 2020 року Віце-прем‘єр-міністром України – Міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексієм Резніковим та Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анкою Фельдгузен.

    Після того, як за законопроект проголосує український парламент, Німеччина через німецький державний банк розвитку KfW (нім. Kreditanstalt für Wiederaufbau — кредитна установа для відбудови) надасть Україні 25,5 мільйона євро на реалізацію проекту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб», метою якого є забезпечення постійним житлом українських громадян, які були вимушені покинути свої домівки через збройну агресію Російської Федерації.

    Передбачається, що в середньому ВПО зможуть отримати кредит на прийняте в експлуатацію житло у сумі приблизно 40 тисяч євро до 20 років під пільгові умови - 3% річних із розрахунком 63 кв. м загальної площі на сім’ю.