• In English
  • Уряд схвалив Стратегію протидії катуванням у системі кримінальної юстиції та План заходів з її реалізації
    Міністерство юстиції України, опубліковано 28 жовтня 2021 року о 15:34

    Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію протидії катуванням у системі кримінальної юстиції та затвердив План заходів її реалізації. Цей документ визначає напрями розвитку національної системи протидії катуванням, вчиненим працівниками правоохоронних органів.

    «Стратегія передбачає комплекс заходів, спрямованих на запобігання неналежному поводженню з боку правоохоронних органів, а у разі виникнення таких випадків – розслідування заяв громадян. Документ розрахований на середньостроковий період та обмежений визначеною метою — протидія катуванням у системі кримінальної юстиції, виконання Україною зобов'язань перед Радою Європи та побудова ефективної системи протидії катуванням, що передбачає належну координацію і взаємодію державних органів, а також міжнародне співробітництво», – розповідає заступник Міністра юстиції України Валерія Коломієць.

    Під «катування» маються на увазі усі види неналежного поводження, передбачені Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, включаючи як саме катування, так і нелюдське чи таке, що принижує гідність, поводження або покарання.

    Стратегія спрямована на створення та забезпечення функціонування ефективного механізму реагування на катування. За словами Валерії Коломієць, положення цього документа не дублюють Національну стратегію у сфері прав людини.

    «Стратегія також спрямована на забезпечення належного виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини, у яких констатовано порушення нашою державою статті 3 (заборона катування) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо непроведення ефективного розслідування випадків катування працівниками правоохоронних органів», – зазначає заступник Міністра юстиції.

    Довідково

    Стратегію протидії катуванням у системі кримінальної юстиції розроблено за ініціативою Офісу Генерального прокурора, який забезпечує загальну координацію діяльності органів правопорядку щодо досудового розслідування, у співпраці з Мін'юстом та провідними національними експертами у сфері кримінальної юстиції.