• In English
  • Уряд схвалив Середньострокову стратегію управління державним боргом
    Міністерство фінансів України, опубліковано 22 серпня 2018 року о 12:21

    22 серпня Уряд схвалив постанову «Про затвердження Середньострокової стратегії управління державним боргом на 2018-2020 роки».

    «Затвердження оновленої Стратегії та її втілення сприятиме не тільки підвищенню ефективності управління державним боргом та зниженню його рівня, а й зростанню прогнозованості тенденцій розвитку державних фінансів України та підвищенню рівня довіри до нашої країни з боку українських та міжнародних інвесторів», - зазначила в.о. Міністра фінансів Оксана Маркарова.

    У 2017 році вперше з 2011 року відсоток співвідношення боргу до ВВП зменшився і став наближатися до «безпечного» значення в 60%, визначеного Бюджетним кодексом України. Це стало можливим завдяки покращенню макроекономічних показників та злагодженим діям влади щодо фіскальної консолідації і монетарної політики та проведенню реформ.

    Стратегією визначено завдання для Мінфіну щодо зменшення боргу до 60% в 2018 році, 52% в 2019 році та 49% в 2020 році. Вона також встановлює якісні цілі, які дозволять не тільки знизити рівень боргу до ВВП, а й покращити його структуру і знизити ризики, які йому сьогодні притаманні.

    Документ містить орієнтовний план дій на наступні два роки, який передбачає, зокрема, можливість випуску ОЗДП в євро та інших валютах, з якими українська гривня не має високого рівня кореляції, випуск ОЗДП у гривні для міжнародних інвесторів, розширення співпраці з МФО та урядами іноземних держав щодо пільгового фінансування.

    Інші заходи, заплановані в рамках Стратегії, скеровані на зміцнення відносин з інвесторами, залучення міжнародних інвесторів на внутрішній ринок України, а також роботу з покращення рейтингу України як позичальника. Результатом дій зі зміцнення інституційної спроможності стане створення Агенції з управління боргом відповідно до найкращих міжнародних практик.

    «Стратегія управління боргом – невід’ємний елемент комплексної Стратегії управління публічними фінансами, втілення всіх елементів якої, і особливо запровадження середньострокового бюджетування, оглядів видатків, контролю за фіскальними ризиками та реформування податкової та митної сфери, — дозволить нам на тлі непорушної макроекономічної стабільності максимально прискорювати зростання економіки, збільшувати рівень інвестицій та як результат підвищувати добробут наших громадян», – підкреслила Оксана Маркарова.

    Середньострокова стратегія управління державним боргом на 2018-2020 роки

    Уряд схвалив Середньострокову стратегію управління державним боргом