• In English
 • Уряд схвалив підсумки конкурсу на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні - Музей Революції Гідності» (м. Київ) в Номінації І «Меморіал Героїв Небесної Сотні»
  Міністерство культури України, опубліковано 28 лютого 2018 року о 15:15

  Уряд на своєму засіданні 28 лютого схвалив розпорядження «Про підсумки Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні - Музей Революції Гідності» (м. Київ) у Номінації І «Меморіал Героїв Небесної Сотні».

  Прийняття розпорядження надасть можливість реалізації замовником Конкурсу зобов’язань, визначених законодавством, щодо виплат премій у Номінації І «Меморіал Героїв Небесної Сотні» за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2018 рік.

  Нагадуємо, що Міжнародний відкритий архітектурний конкурс проектів на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» (м. Київ) було оголошено 23 жовтня 2017 року на замовлення Міністерства культури України на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 липня 2017 р. № 501-р «Про організацію та проведення Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» (м. Київ)». У конкурсі визначено дві номінації: «Меморіал Героїв Небесної Сотні» та «Музей Революції Гідності». Конкурс в номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні» є одностадійним. 20 лютого 2018 року рішенням журі Конкурсу визначено проект, яким присуджені перша, друга та третя премія Конкурсу в І Номінації. З 15 по 25 лютого 2018 року відбулося громадське обговорення конкурсних проектів у Номінації І «Меморіал Героїв Небесної Сотні». За результатами рішення журі Конкурсу в Номінації І «Меморіал Героїв Небесної Сотні» та громадського обговорення конкурсних пропозицій визначено переможців Конкурсу:

  першої премії  - авторський колектив (Україна): Ірина Волинець та Марія Процик;

  другої премії - авторський колектив (Федеративна Республіка Німеччина): Рудігер Ібель (Rudiger Ebel), Волкер Хальбах (Volker Halbach), Карстен Венус (Carsten Venus);

  третьої премії - авторський колектив (Федеративна Республіка Німеччина): Пітер Вебер (Peter Weber), Пауль Шмельцер (Paul Schmelzer) – архітектори, Андреас Тойре (Andreas Theurer).

  Відповідно до пункту 40 Порядку проведення архітектурних та містобудівних конкурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.99 №2137 виплата грошових премій переможцям повинна бути здійснена замовником конкурсу у місячний термін з дня прийняття рішення журі.