• In English
 • Уряд схвалив два законопроекти у сфері захисту прав інтелектуальної власності

  25 січня за ініціативи Мінекономрозвитку Уряд схвалив два законопроекти щодо покращення сфери захисту прав інтелектуальної власності в Україні. Обидва документи розроблені відповідно до концепції реформи захисту прав інтелектуальної власності в Україні.

  Схвалення зазначених законопроектів завершує виконання Урядом України вимог Угоди про асоціацію з ЄС щодо вдосконалення системи охорони прав інтелектуальної власності в Україні.

  “Ці два законопроекти створять набагато більш сприятливі умови для здійснення винахідницької діяльності в Україні. Це матиме позитивний вплив на реалізацію інноваційного та інвестиційного потенціалу та загалом економіку України”, - коментує прийняті рішення Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

  Мета законопроекту “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав” -  вдосконалити наявну систему організації та захисту авторських і суміжних прав. Відповідно до його положень, передбачене:

  врегулювання належності майнових прав на об’єкти авторського права і суміжних прав, які створені на замовлення або за трудовим договором;

  використання ліцензій, доступних у цифровій формі, що можуть надаватись засобами електронного зв’язку у вигляді публічної пропозиції;

  впровадження вільних ліцензій, що передбачають надання автору гнучких інструментів легального і безоплатного поширення власних результатів творчої діяльності та укладення договорів. 

  Другий законопроект - “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони винаходів і корисних моделей” - спрямований на захист і стимулювання винахідницької діяльності в Україні.

  Норми законопроекту передбачають: 

  впровадження можливості електронної подачі заявок на реєстрацію;

  вдосконалення механізму оскарження заявок в “Укрпатенті”;

  принцип “post-grant opposition” - можливість визнання прав на винахід і корисну модель недійсними в адміністративному порядку після видачі патенту (якщо патент було видано з порушенням авторського права, або винахід не є корисною моделлю);

  подолання “патентного тролінгу”.

  За словами заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайла Тітарчука, реформа системи охорони прав інтелектуальної власності важлива з суто економічних причин.

  “Через непрозорість та неефективність роботи організацій колективного управління в Україні, автори недоотримують величезні суми авторської винагороди (роялті). А надходження до державного бюджету у 100 разів менші, ніж могли би бути. Тому у Верховній Раді вже зареєстровано законопроект про впорядкування діяльності організацій колективного управління. А цей законопроект про авторське та суміжні права доповнює його”, - відзначив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук.

  Більш детально ознайомитись із положеннями законопроектів можна у презентації: http://bit.ly/2E8nwEU.