• In English
 • Уряд пропонує вдосконалити систему державного та регіонального замовлення на підготовку фахівців

  Кабінет Міністрів України схвалив законопроект про формування та розміщення державного та регіонального замовлення на підготовку фахівців.

  Реалізація документу дозволить підвищити ефективність розподілу безоплатних місць здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти та дозволить студентам здобувати освіту у приватних навчальних закладах за кошти держави.

  “Це надзвичайно важливий законопроект, що започатковує принцип “гроші ходять за студентом”. Тепер бюджетні кошти будуть витрачатися не на утримання закладів освіти, а на навчання студентів. При цьому студенти зможуть визначати навчальний заклад самостійно, вибираючи серед державних, комунальних та приватних. Це сприятиме підвищенню якості освіти, адже ВНЗ конкуруватимуть за абітурієнтів”,- прокоментував заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Дядюра.

  Заступник Міністра додав, що в результаті виграють всі: студенти отримають якісну та конкурентну на ринку праці освіту, а роботодавці - більш фахово підготовлених спеціалістів.

  Так, проектом закону пропонується:

  встановити порядок формування державного замовлення у розрізі освітніх, освітньо-професійних, освітньо-наукових/освітньо-творчих, наукових ступенів, освітньо-кваліфікаційних рівнів, галузей знань, спеціальностей і професій з урахуванням середньострокового прогнозу потреби у фахівцях;

  встановити порядок формування регіонального замовлення на підготовку фахівців, робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах;

  визначити механізм спрямування бюджетних коштів для закладів вищої освіти приватної форми власності на оплату послуг з підготовки здобувачів освіти з державного бюджету України;

  запровадити автоматизоване адресне розміщення місць державного (регіонального) замовлення (через Єдину державну електронну базу з питань освіти) між закладами освіти шляхом надання вступнику рекомендацій на підставі його конкурсного балу.

  запровадити конкурсні засади при розміщенні державного (регіонального) замовлення.