• In English
 • Уряд продовжив програму енергоефективності для громад на межі з тимчасово окупованими територіями на 2022 рік

  Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 12 січня продовжив соціальну благодійну програму з відновлення добробуту мешканців і розвитку територіальних громад, які межують із тимчасово окупованими територіями України на 2022 рік. Також вона буде вперше поширена на Херсонську область.

  Це спільний проект Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України».

  Завдяки розпорядженню Уряду, упродовж 2022 року триватиме впровадження новітніх енергоефективних технологій на об’єктах соціальної інфраструктури та в сервісних зонах контрольних пунктів в’їзду-виїзду. Це дозволить частково забезпечити громади джерелом автономного електроживлення та зменшити їх енергозалежність, сприятиме створенню нових робочих місць, створить умови для відновлення добробуту мешканців і розвитку територіальних громад.

  Цей проект, зокрема, передбачає:

  • встановлення малих сонячних електростанцій на дахах будинків та споруд;
  • облаштування на базі фотоелектричних модулів освітлення пішохідних переходів та місць загального користування;
  • забезпечення електричними транспортними засобами для перевезення пасажирів.

  Крім того, Кабінет Міністрів розширив географію проекту. Тепер, окрім підконтрольних територій Донеччини та Луганщини, програма діятиме і у Херсонській області, яка межує з тимчасово окупованою Автономною Республікою Крим.

  Нагадаємо, у 2021 році для реалізації соціальної благодійної програми було визначено 64 об’єкти, з яких 32 об’єкти розташовані у Луганській та 32 у Донецькій областях. Серед них 8 дитячих садків, 19 закладів освіти, 6 лікарських закладів, 12 об`єктів соціально-культурного призначення, 19 об’єктів інфраструктури.

  У рамках цього ж проекту, у грудні 2021 року на Донеччині та Луганщині встановили 11 «розумних» зупинок громадського транспорту.