• In English
 • Уряд продовжив дію пілотного проекту про зміну механізму фінансування інститутів НАМН України до кінця 2019 року
  Міністерство фінансів України, опубліковано 13 березня 2019 року о 14:42

  Пілотний проект про зміну механізму фінансування надання медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук України триватиме до кінця 2019 року. Відповідну постанову Кабінет Міністрів України схвалив минулого тижня.

  Також цією постановою визначено додатковий напрям використання бюджетних коштів на придбання установами-учасниками пілотного проекту необхідного для надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги пацієнтам медичного обладнання.

  У Держбюджеті на 2019 рік на реалізацію цього пілотного проекту передбачено 692,2 млн грн (у 2017 році – 200 млн грн., у 2018 році – 600 млн грн).

  Ці кошти спрямовуються на оплату послуг з надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги згідно з договорами про медичне обслуговування населення, укладеними Академією з кожним учасником пілотного проекту відповідно до переліку послуг з надання такої меддопомоги, які не можуть бути надані в інших закладах охорони здоров’я.

  В реалізації пілотного проекту беруть участь такі науково-дослідні установи Національної академії медичних наук:

  - Національний інститут хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова НАМН

  - Інститут нейрохірургії імені академіка А. П. Ромоданова НАМН

  - Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова НАМН

  - Національний науковий центр Інститут кардіології імені академіка М. Д. Стражеска НАМН

  Пілотний проект був ініційований Міністерством фінансів у 2017 році для підвищення ефективності надання високоспеціалізованої медичної допомоги в Україні за рахунок бюджетних коштів.

  Він передбачає перехід від традиційного кошторисного утримання установ НАМНУ на оплату державою послуг з надання високоспеціалізованої медичної допомоги без витрат зі сторони пацієнтів. Тобто ексклюзивні, високоспеціалізовані та технічно складні медичні послуги, які не можуть бути надані пацієнтам в інших закладах охорони здоров’я, оплачуються державою з держбюджету.

  Ця медична допомога надається інститутами НАМНУ – учасниками проекту – в найскладніших випадках, коли інші методи лікування вже не є ефективними та постає питання про рятування життя пацієнта. Для такої медичної допомоги використовуються найкраще високотехнологічне медичне обладнання, наявне в країні на сьогодні, а фахівці є спеціалістами міжнародного рівня.

  Водночас медичні послуги, які не є високоспеціалізованими, тобто ті, що можуть бути надані в міських чи обласних лікарнях, можуть надаватися учасниками пілотного проекту на договірній основі за рахунок коштів місцевих бюджетів або за рахунок коштів юридичних осіб, наприклад, таких як страхові компанії.

  Щороку до 1 квітня НАМНУ буде подавати Уряду, Мінфіну і МОЗ звіт про результати реалізації пілоту.