• In English
 • Уряд прийняв рішення, яке сприятиме стабільності проходження містами опалювального сезону
  Міністерство енергетики та захисту довкілля України, опубліковано 15 листопада 2019 року о 22:31

  Забезпечення сталого проходження опалювального сезону є ключовим завданням Уряду. Щоб усунути загрозу відключення міст від газу, Уряд ухвалив рішення про скасування необґрунтованих ставок тарифів, які були встановлені наприкінці червня 2019 року та спричинили б ситуацію, коли низка міст опинились би перед загрозою відключення опалення та гарячого водопостачання через неможливість покриття собівартості їх послуг.

  Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука з проханням скасувати відповідну постанову, якою встановили заздалегідь «непідйомні» для міст граничні тарифи на послугу з постачання теплової енергії для населення та послугу з гарячого водопостачання.

  «Для абсолютної більшості міст такі видатки є непосильними, а впровадження таких змін призведе до повного припинення надання послуг з постачання теплової енергії та гарячої води населенню», - зауважив виконавчий директор Асоціації міст Олександр Слобожан, який був присутній на засіданні Уряду.

  Окрім того, запропоновані червневою постановою рішення прямо порушують ст. 142 Конституції України, яка передбачає обов’язок держави забезпечити компенсацію витрат органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, а також вимоги частини першої статті 15 Закону України «Про ціни та ціноутворення», відповідно до якої Кабінет Міністрів України при встановленні державних регульованих цін на товари в розмірі, нижчому від економічно обґрунтованого розміру, зобов’язаний відшкодувати різницю між такими розмірами за рахунок коштів державного бюджету.

  Принагідно інформуємо, що усі ті, хто потребує  допомоги держави в оплаті житлово-комунальних послуг, мають право на субсидію. Загалом у Бюджеті-2020 на Програму субсидій закладено 47,6 млрд грн, що є абсолютно достатнім для 100% закриття таких потреб.