• In English
 • Уряд прийняв рішення про створення Державної установи «Офіс з просування експорту України»
  Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, опубліковано 28 березня 2018 року о 16:08

  28 березня Уряд прийняв рішення про утворення Державної установи «Офіс з просування експорту України» на основі Офісу з просування експорту, який уже працює.

  Офіс був створений у 2015 році з ініціативи Мінекономрозвитку як проект підтримки експорту, а з листопада 2016 року отримав статус консультативно-дорадчого органу при Міністерстві економічного розвиту і торгівлі України.

  «Запуск державної системи підтримки та просування експорту - серед пріоритетів Уряду на цей рік. Це вимагає наявності низки дієвих інституцій для підтримки експортерів. Створена державна установа продовжить роботу команди Офісу з просування експорту і є логічним кроком здійснення системної підтримки для українських експортерів у виході на іноземні ринки», - прокоментував Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

  Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник Наталія Микольська зазначила, що наразі існує низка невластивих Мінекономрозвитку функцій, зокрема консультування та безпосередня допомога експортерам у виході на зовнішні ринки. Ці функції доцільно передати спеціалізованій державній установі. Діяльність Офісу з просування експорту уже зараз довела ефективність роботи його команди, тож створення державної установи на базі Офісу продовжить використання найкращих світових практик у сфері підтримки та розвитку експорту.

  «Для ефективної експортної діяльності кожної української компанії потрібно якомога швидше знайти прості та практичні рішення і синхронізуватись задля зростання українського експорту. А державна установа з просування експорту – це поширена міжнародна практика, яка тепер впроваджуватиметься і в Україні», - відзначила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська.

  «Еволюція Офісу з просування експорту з ініціативи та проектної команди в консультаційно-дорадчий орган при Мінекономрозвитку понад 2 роки та подальша трансформація в державну установу відбуватиметься до кінця 2018 року. На кожному етапі ми системно розбудовували послуги Офісу в тісній співпраці та спілкуванні з експортерами, залучаючи кращі міжнародні практики. Державна установа з підтримки експортерів створюється на міцному фундаменті, що створена експертами за сприяння фонду Western NIS Enterprise Fund та проекту The Expert Deployment for Governance and Economic Growth (EDGE)», - зазначила Керівник Офісу з просування експорту Мар’яна Каганяк.

  Як відомо, Офіс з просування експорту створив та протестував модель підтримки експортерів через надання експортних послуг, експортних консультацій, освітні проекти для експортерів, торгові місії та виставки в країнах, що є перспективними для експорту українських товарів та послуг. Офіс є частиною мережі ЕТРО (Eurorean Trade Promotion Organisations) та верифікатором платформи SheTrades, що відкриває доступ до кращих міжнародних практик підтримки експортерів та створює нові експортні можливості. З грудня 2016 року Офіс підтримується фондом Western NIS Enterprise Fund та проекту The Expert Deployment for Governance and Economic Growth (EDGE).

  Трансформаційний період переходу від Офісу з просування експорту до ДУ «Офіс з просування експорту України» закінчиться до грудня 2018 року.

  Більше про Державну установу «Офіс з просування експорту»: http://bit.ly/2pJfafY