• In English
 • Уряд посилює роботу стосовно реінтеграції жінок-ветеранок
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 30 жовтня 2020 року о 16:16

  У зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації на сході України виокремилась така соціальна група, як жінки-ветеранки. За даними Єдиного реєстру учасників АТО/ООС, станом на 01 квітня 2020 року понад 4,2 % жінок від загальної кількості учасників бойових дій отримали статус учасника бойових дій.

  На жаль, на становище ветеранок впливає усе ще недостатній рівень інтеграції ґендерних питань та питань прав жінок у програмах, що регулюють становище військовослужбовців та учасників бойових дій.

  Сьогодні заступник Міністра з питань європейської інтеграції Ольга Ревук взяла участь у „круглому століˮ, присвяченому обговоренню проблем реінтеграції саме цієї категорії жінок.

  „Круглий стілˮ було проведено під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної з нагоди 20-ї річниці резолюції Ради Безпеки ООН „Жінки, мир, безпека”.

  28 жовтня Урядом України було прийнято Національний план дій з реалізації резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпека” на період до 2025 року, який розроблено Мінсоцполітики у співпраці з органами виконавчої влади та громадянським суспільством.

  Документ передбачає виконання конкретних кроків, покликаних створити умови для забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у подоланні конфліктів, встановленні миру, процесах відновлення, протидії безпековим викликам, системній протидії насильству за ознакою статі та насильству, пов’язаному з конфліктом.

  Резолюція передбачає врахування особливих потреб жінок і дівчат, у тому числі вразливих категорій (біженці, внутрішньо переміщені, жінки-комбатанти, жінки-ветеранки, а також постраждалі від насильства за ознакою статі та сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом), при наданні послуг у сфері охорони здоров’я, психологічної та гуманітарної допомоги; забезпечення участі жінок в економічному відновленні та перехідному правосудді в конфліктних і постконфліктних ситуаціях.

  Планується, що до 2025 року буде виконано низку завдань, спрямованих на:

  проведення на постійній основі оцінювання, аналізу потреб та доступності адміністративних, медичних та соціальних послуг, надання правової допомоги для різних груп жінок і чоловіків, які постраждали від конфлікту;

  консультування та надання необхідної медичної та соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від конфлікту;

  розширення можливості підтримки самозайнятості та підприємництва для жінок, зокрема з числа ВПО, жінок-ветеранок та інших осіб, які постраждали від конфлікту.

  Ефективна реалізація Національного плану дій сприятиме не лише встановленню миру на території України, але й активній реінтеграції та ресоціалізації жінок, які постраждали від конфлікту, у тому числі ветеранок.