• In English
 • Уряд підтримав залучення 270 млн євро від ЄІБ на реконструкцію льотної зони №2 аеропорту «Бориспіль», - Владислав Криклій
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 03 лютого 2021 року о 15:19

  Сьогодні, 3 лютого, на своєму засіданні Уряд схвалив розпорядження Президента «Про делегацію України для участі у переговорах з Європейським інвестиційним банком щодо укладення Гарантійної угоди «Розвиток аеропорту Бориспіль» між Україною та ЄІБ», а також розпорядження КМУ про визначення за доцільне залучення коштів позики від ЄІБ у розмірі 270 млн євро для реалізації цього проекту.

  Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

  «Бориспіль» є найбільшим міжнародним аеропортом в Україні та забезпечує близько 60% всіх авіаційних пасажирських перевезень. Він є єдиним міжнародним хабом у країні, і для укріплення своїх позицій має забезпечувати постійний розвиток інфраструктури та наростання обсягів перевезень. Завдяки підтримці наших міжнародних партнерів з ЄІБ та реалізації проекту розвитку аеропорту «Бориспіль» ми не лише якісно модернізуємо летовище, а й очікуємо збільшити пасажиропотік через аеропорт до 56 млн у 2040 році. У тому числі за рахунок підвищення технічного оснащення, конкурентоспроможності підприємства, розширення мережі маршрутів та залучення нових авіаперевізників», - наголосив очільник Міністерства.

  Проект передбачає реконструкцію льотної зони №2, яка включає в себе будівництво:

  - нової злітно-посадкової смуги з облаштуванням її радіо та світлотехнічним обладнанням;

  - системи руліжних доріжок;

  - аварійно-рятувальної станції;

  - очисних споруд;

  - трансформаторних підстанцій та станцій для зберігання спеціальних рідин;

  - майданчика для захисту повітряних суден від обмерзання;

  - майданчика для гонки двигунів повітряних суден та інших об’єктів інженерної інфраструктури.

  «Існуюча штучна злітно-посадкова смуга №2, що була введена в експлуатацію ще у 1971 році, вже відпрацювала свій ресурс і через багаторічне використання зі значними навантаженнями відновленню не підлягає. Сучасні великогабаритні літаки потребують зовсім нового підходу до аеродромних споруд та служб аеропорту, тому реконструкція льотної зони №2 здійснюватиметься з обов’язковим врахуванням досвіду низки країн та міжнародних організацій як ICAO та IATA при експлуатації великогабаритних літаків», - додав Владислав Криклій.