• In English
 • Уряд підтримав створення Дніпровсько-Тетерівського національного природного парку
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 14 серпня 2019 року о 16:55

  Уряд підтримав Указ Президента України «Про створення Дніпровсько-Тетерівського національного природного парку», відповідне рішення схвалено на засіданні 14 серпня.

  «Сьогодні було зроблено ще один крок до створення на території Вишгородського та Іванківського районів Київської області нового національного природного парку. Крім того, цим рішенням ми розширимо карту природно-заповідних територій України та збільшимо її до 30402,3 гектара. А це означає, що унікальні дикі території будуть збережені, а неподалік столичного мегаполісу з’явиться ще один екоплацдарм для  розвитку екотуризму, еколого-освітньої, природоохоронної та наукової діяльності», – сказав Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

  За його словами, унікальний куточок дикої природи, доступ до якого десятки років  був обмежений, отримає природно-заповідний статус і стане доступним для відвідування.

  «Територія соснових лісів, боліт, озер та заплав річок Сухолуччя тривалий час була  улюбленим місцем елітного полювання спочатку  радянсько-партійної верхівки, а потім друзів Януковича. Нині – це  унікальна лісова та водно-болотна фауна, в якій живуть червонокнижні  птахи та звірі, отримала шанс стати національним  природним парком», - розповів Міністр.

  Він також підкреслив, що далі справа за рішенням Президента України.

  Остап Семерак також нагадав, що цього року було підписано 12 Указів Президента України про розширення площ ПЗФ на більше ніж 80 тис. га. Створено три нових національних природних парків – «Бойківщина» на Львівщині, «Нобельський» на Рівненщині та «Кам’янська Січ» на Херсонщині.

         «Мінприроди спільно з величезною та потужною командою природоохоронців України задали гарний темп роботи на благо природи. Добре було б, щоб він був підтриманий і жодні політичні зміни не стали  на заваді сталого майбутнього унікальної української природи», – підкреслив Міністр.