• In English
 • Уряд підтримав розроблений Мінфіном законопроект щодо набуття Ощадбанком статусу учасника Фонду гарантування вкладів фізосіб
  Міністерство фінансів України, опубліковано 14 квітня 2021 року о 15:00

  Сьогодні, 14 квітня 2021 р, Кабмін підтримав розроблений Мінфіном проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо набуття акціонерним товариством «Державний ощадний банк України статусу учасника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб».

  Законопроектом пропонується внести зміни до законів України «Про банки і банківську діяльність» та «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», згідно з якими у разі прийняття, зокрема, передбачено наступне:

  • АТ «Ощадбанк» набуває статусу учасника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО);
  • вклади, залучені АТ «Ощадбанк» до набрання чинності закону, які перевищують граничний розмір відшкодування коштів за вкладом, частина вкладу, не підлягають відшкодуванню за рахунок коштів Фонду та гарантуються державою;
  • для АТ «Ощадбанк» розмір початкового збору до Фонду встановлюється на рівні 1% свого регулятивного капіталу станом на дату набуття статусу учасника Фонду;
  • особливості участі АТ «Ощадбанк» в системі гарантування вкладів фізичних осіб визначаються нормативно-правовими актами Фонду.

  «Рішення Уряду покликане стати потужним позитивним сигналом для потенційних інвесторів у капітал АТ «Ощадбанк», зокрема, для ЄБРР. Тому схвалення та внесення Кабінетом Міністрів на розгляд Верховної Ради відповідного законопроекту, розробленого Мінфіном, дозволить активізувати перемовини з ЄБРР по входженню у капітал банку», – зазначив Міністр фінансів Сергій Марченко.

  Входження АТ «Ощадбанк» до системи гарантування вкладів фізичних осіб передбачено оновленими Засадами стратегічного реформування державного банківського сектору, а особливості входження АТ «Ощадбанк» до системи гарантування вкладів фізичних осіб схвалено Радою з фінансової стабільності 02.09.2020.

  Також запропоновані законопроектом зміни необхідні для виконання зобов’язань перед МВФ та створення передумов щодо входження іноземного капіталу (коштів ЄБРР) до АТ «Ощадбанк».