• In English
 • Уряд перерозподілив субвенцію з держбюджету на реалізацію проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України у 2020 році
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 18 листопада 2020 року о 19:34

  18 листопада Уряд прийняв постанову «Про внесення змін у додатки 1 і 4 до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, якою перерозподілив субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України від ЄС та Європейського інвестиційного банку у 2020 році.

  «Інвестиції, які надає Надзвичайна кредитна програма для відновлення України, допомагають відродити повноцінне життя для тисяч людей, що живуть у східних регіонах країни, що постраждали. Адже в першу чергу проекти, що реалізуються в рамках Програми, спрямовані на покращення соціальної інфраструктури та вирішення потреб внутрішньо переміщених осіб. Перерозподіл субвенції дозволить більш ефективно використати кошти в рамках Програми та пришвидшити її реалізацію», — зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

  Проект постанови щодо перерозподілу субвенції підготовлено Мінрегіоном відповідно до етапів реалізації кожного із проектів, враховуючи вимоги та процедури, визначені ЄІБ.

  Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» на реалізацію проектів в рамках Програми передбачено 1,1 млрд грн — у спеціальному фонді та 175 млн грн — у загальному фонді Держбюджету.

  Нагадаємо, у 2014 році Європейський інвестиційний банк та Уряд України уклали рамкову угоду про «Надзвичайну кредитну програму для відновлення України», що передбачає виділення кредиту у розмірі 200 млн євро на проекти відновлення. 20 квітня 2015 року Верховна Рада України ратифікувала Угоду.