• In English
 • Уряд передав понад 500 тис. га сільськогосподарських земель у комунальну власність 165 ОТГ
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 22 грудня 2018 року о 11:54

  У цьому році Уряд завершив важливу частину передачі сільськогосподарських земель у комунальну власність ОТГ. Процес буде продовжений у наступному році. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час церемонії передачі земель у комунальну власність ОТГ.

  «За цей рік 650 ОТГ отримали землю сільськогосподарського призначення у комунальну власність. Вони набули право володіти землями, наповнювати бюджет, раціонально використовувати ці землі. Загалом за цей рік громадам було передано до 1,5 млн га землі. Продовжимо передачу у наступному році», – сказав Глава Уряду.

  Він наголосив, що Уряд буде і далі наповнювати реформу децентралізації конкретним змістом.

  Особлива увага буде приділена новоствореним об’єднаним територіальним громадам. «Важливо, щоб всі новостворені ОТГ також отримали у власність землю. Щоб мали ресурси, повноваження і були успішні», - сказав Володимир Гройсман.

  Глава Уряду звернувся до голів громад та наголосив, що «потрібно максимально прозоро та ефективно використовувати земельні ресурси. А мешканці мали звіт, що, де і як використовується».

  Довідково

  31 січня Уряд ухвалив розпорядження №60-р щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, що дозволяє провести земельну децентралізацію, не вдаючись до змін у законодавстві.

  Держгеокадастр розпочав процес передачі земель з 1 лютого 2018 року.

  Протягом першого тижня 99% ОТГ зробили перший крок до отримання земель у власність, підписавши меморандуми з Держгеокадастром.

  За 11 міс. 2018 р. у комунальну власність 485 ОТГ було передано 958,9 тис. га земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності.

  Загалом за цей рік 650 ОТГ отримали у комунальну власність близько 1,46 млн га земельних ділянок.

  Уряд передав понад 500 тис. га сільськогосподарських земель у комунальну власність 165 ОТГ Уряд передав понад 500 тис. га сільськогосподарських земель у комунальну власність 165 ОТГ