• In English
 • Уряд очікує від ФДМУ якісного проведення нового конкурсу з продажу «Центренерго» за новим законом, - Олександр Саєнко
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 11 грудня 2018 року о 19:04

  Фонд державного майна України має провести новий прозорий конкурс з продажу державного пакету акцій ПАТ «Центренерго», який призведе до залучення реального інвестора на підприємство, що принесе інвестиції у його розвиток, сприятиме модернізації і нарощуванню потужностей, платитиме заробітну плату, повідомив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

  Саме таке завдання, за його словами, Уряд поставив перед головою ФДМУ.

  «Незважаючи на перенесення термінів конкурсу з продажу державного пакету акцій ПАТ «Центренерго», плани Уряду не змінились. Приватизації підприємства бути. Але ми бачимо, що Фонду державного майна і раднику з приватизації потрібно провести більш ґрунтовну підготовку до продажу. Уряд розраховує на справжню конкуренцію на аукціоні і ми хочемо бачити серйозні іноземні компанії серед його учасників», - додав Міністр.

  Олександр Саєнко також вважає, що проведення конкурсу за новим - більш прогресивним Законом України «Про приватизацію державного і комунального майна» дозволяє очікувати на повернення інтересу до нього іноземних інвесторів.

  Зокрема, як уточнив Міністр, новий закон передбачає ретельну перевірку походження грошей, за які купується державне майно, і недопущення до торгів осіб, пов’язаних з країною-агресором. Крім того, новий закон краще захищатиме права інвестора, зокрема він надає можливість застосування більш прогресивного англійського права, краще захищає від маніпуляцій з боку кредиторів, встановлює обмеження на оскарження результатів продажу.

  «Всі ці фактори мають підсилити інтерес іноземних інвесторів до підприємства», - резюмував Олександр Саєнко.