• In English
 • Уряд має забезпечити спроможність та сталий розвиток громад, — Денис Шмигаль
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 25 травня 2021 року о 17:57

  Після завершення першого етапу реформи децентралізації основне завдання Уряду України — це забезпечити спроможність та сталий розвиток громад. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час промови на дискусійній платформі «Реформи належного урядування в Україні». Захід відбувся 25 травня в межах підготовки до Конференції з реформ в Україні, що запланована на липень 2021 року у Вільнюсі (Литовська Республіка).

  В обговоренні також взяли участь заступник Міністра закордонних справ Литви Егідіюс Мєйлунас та заступник Генерального секретаря Організації економічного співробітництва та розвитку Ульрік Вестергард Кнудсен.

  Прем’єр-міністр зауважив, що Уряд будує свою діяльність на формуванні далекоглядних стратегій розвитку держави. Передусім це стосується стратегічного планування регіонального розвитку.

  «Вперше в Україні Державна стратегія регіонального розвитку та регіональні стратегії розвитку розроблялися на засадах SMART-спеціалізації. На тих же засадах затверджено регіональні стратегії розвитку», — зазначив очільник Уряду.

  Денис Шмигаль також підкреслив, що Уряд України успішно продовжує реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

  «Велика увага приділяється стратегічному плануванню в територіальних громадах, адже після завершення першого етапу реформи децентралізації основне наше завдання — це забезпечити спроможність та сталий розвиток громад», — відзначив Глава Уряду.

  За словами Прем’єр-міністра, Уряд наразі працює над забезпеченням розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади, залученням жителів територіальних громад до прийняття управлінських рішень, а також над закріпленням у Конституції України нової моделі місцевого самоврядування, територіальної організації влади, побудованої на принципах децентралізації та субсидіарності.

  «Поточна ефективна робота в Україні щодо реформи децентралізації та регіонального розвитку розглядає підходи до створення надійних багаторівневих механізмів управління відповідно до рекомендацій ОЕСР», — наголосив Денис Шмигаль.

  Очільник Уряду подякував Литві за ґрунтовну підготовку до Конференції з реформ в Україні, а також висловив вдячність Організації економічного співробітництва та розвитку за підтримку глибоких економічних та соціальних реформ.

  Уряд має забезпечити спроможність та сталий розвиток громад, — Денис Шмигаль