• In English
 • Уряди України та Республіки Словенія уклали Меморандум про співпрацю у соціальній сфері
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 01 липня 2024 року о 11:35

  Україна та Словенія уклали міжурядовий Меморандум, який забезпечить всебічну підтримку українських громадян, зокрема, дітей, що тимчасово перебувають у Словенії через повномасштабне вторгнення російських військ в Україну. Цей документ є знаковим кроком у напрямку зміцнення співпраці між двома країнами у соціальній сфері.

  Підписання відбулось 28 червня в межах візиту Президентки Словенії Наташи Пірц Мусар до України, за участю Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Підписали Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Словенія в Україні Матея Превольшек. 

  Під час зустрічі сторони обговорили продовження європейської інтеграції України і підтримку Словенії на цьому шляху.

  Виходячи зі спільних цілей і завдань, сторони домовилися про співробітництво в організації надання всебічної та системної підтримки українським дітям, тимчасово переміщеним на територію Республіки Словенія, з метою захисту їхніх прав та законних інтересів. Сторони погодились про: 

  • обмін досвідом щодо найкращих форм сімейного виховання дітей, позбавлених батьківського піклування;

  • взаємне інформування та узгодження питань, пов'язаних з переміщенням українських дітей та їхніх батьків або інших законних представників до Словенії та їх поверненням;

  • запобігання усиновленню українських дітей;

  • збереження національної ідентичності українських дітей, тимчасово переміщених до Словенії.

  Цей документ є важливим кроком на шляху до поглиблення двосторонніх відносин та зміцнення соціального захисту громадян України за кордоном. Компетентними органами для виконання цього Меморандуму про взаєморозуміння є: Міністерство соціальної політики України, Міністерство закордонних справ України, Державна служба України у справах дітей, Національна соціальна сервісна служба України, Міністерство внутрішніх справ Республіки Словенія, Міністерство праці, сім'ї, соціальних справ і рівних можливостей Республіки Словенія та Урядовий офіс підтримки та інтеграції мігрантів.