• In English
  • Уряди України та Німеччини обговорили залучення підтримки для МСП в рамках діяльності Фонду розвитку підприємництва
    Міністерство фінансів України, опубліковано 12 червня 2024 року о 18:25

    В рамках Міжнародної конференції з питань відновлення України – URC2024, представники Міністерства фінансів України, Фонду розвитку підприємництва, Німецького банку розвитку KfW та Уряду Німеччини обговорили механізми з підтримки малого та середнього бізнесу в Україні, зокрема в рамках діяльності ФРП.

    Також обговорення стосувались інституційної розбудови Фонду розвитку підприємництва для перетворення його у повноцінну Національну установу розвитку з підтримки фінансування малих та середніх підприємств України.

    “Вдячні Уряду Німеччини та KfW за підтримку заходів Мінфіну у подальшому розвитку ФРП. Наразі ми активно працюємо над тим, щоб трансформувати Фонд у стійку, надійну та незалежну інституцію. Це є необхідним кроком для того, аби досягти достойних результатів у розвитку підприємництва в Україні, відновленні та стійкості української економіки, а також загальній інституційній трансформації та європейській інтеграції України. Від початку 2022 року Мінфін спільно з ФРП розробили та запровадили низку нових проєктів та програм підтримки фінансування МСП на загальну суму майже 800 млн євро”, — зазначила під час виступу заступник Міністра фінансів Ольга Зикова.  

    Одним із яскравих прикладів є Державна програма «Доступні кредити 5-7-9 %», яку підтримує KfW і яка, за оцінками експертів, забезпечує близько 90 % кредитування бізнесу з початку повномасштабної війни.

    Так, Світовий банк, МВФ, Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA), Люксембурзьке агентство з розвитку співробітництва (LuxDev) та інші міжнародні інституції неодноразово відзначали діяльність Фонду та важливість його подальшого розвитку. Міністерство фінансів має на меті розширювати співпрацю із залученням нових донорів у підтримку розвитку Фонду.

    «У якості прикладу для нової інституційної моделі ФРП ми обрали модель Німецького банку розвитку KfW. ФРП ідеально відповідає цій моделі, оскільки вона була спільно розроблена та покладена в основу діяльності Фонду ще у 1999 році і за своєю суттю ФРП несе основну ідеологію та риси моделі KfW», – розповів Голова Правління ФРП Андрій Гапон.

    Для реалізації заходів з інституційної розбудови ФРП була залучена консультаційна компанія Deloitte, з якої напередодні URC2024 був укладений відповідний контракт.