• In English
 • Уряд затвердив розподіл 1,3 млрд грн додаткової дотації для покриття втрат місцевих бюджетів
  Міністерство фінансів України, опубліковано 08 серпня 2023 року о 16:16

  Сьогодні, 8 серпня, на засіданні Уряду затверджено розподіл додаткової дотації за ІІ квартал 2023 року в обсязі 1,3 млрд гривень.

  Ці кошти буде спрямовано на потреби обласних бюджетів Донецької, Луганської та Херсонської областей та 113 бюджетів територіальних громад, а саме для:

  • 3 обласних бюджетів та 18 бюджетів територіальних громад на території яких ведуться активні бойові дії на загальну суму 818,4 млн грн;
  • 30 бюджетів територіальних громад на території яких велися активні бойові дії або деокуповані на загальну суму 320,2 млн грн;
  • 65 бюджетів територіальних громад на території яких не ведуться (велися) бойові дії на загальну суму 240,8 млн грн.

  Розподіл додаткової дотації здійснюється між місцевими бюджетами з урахуванням фактичних надходжень до місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб за січень – червень 2023 року. Кошти спрямовуються тим громадам, у яких надходження у поточному році зменшились порівняно з минулим роком.

  Відповідно до прийнятого розпорядження органи місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях отримають додаткове фінансування для ефективного здійснення своїх повноважень та забезпечення першочергових потреб на місцевому рівні.

  Довідково

  У Державному бюджеті України на 2023 рік передбачено 24 млрд грн на додаткову дотацію місцевим бюджетам для здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією рф.

  За результатами надходження до місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб за 2022 рік та І квартал 2023 року для місцевих бюджетів уже розподілено додаткову дотацію у сумі понад 13,3 млрд гривень.