• In English
 • Уряд затвердив порядок надання послуг кар’єрними радниками, спеціальними кар’єрними радниками та консультантами по роботі з роботодавцями
  Міністерство економіки України, опубліковано 17 березня 2023 року о 18:16

  Уряд продовжує вдосконалювати роботу центрів зайнятості, запроваджуючи новітні європейські практики. З цією метою було затверджено новий Порядок надання соціальних послуг суб’єктам ринку праці кар’єрними радниками, спеціалізованими кар’єрними радниками, консультантами по роботі з роботодавцями. Відповідне рішення ухвалили на засіданні Кабінету Міністрів України 17 березня 2023 року.

  В Міністерстві економіки пояснюють, що новий підхід до працевлаштування розроблено з урахуванням кращого європейського досвіду щодо впровадження моделі надання клієнтоорієнтованих послуг центрами зайнятості. Послуги будуть надаватись із застосуванням підходу «кейс-менеджменту» – в залежності від типу, потреб, можливостей та особливостей клієнта. 

  Впровадження посади кар'єрного радника та спеціалізованого кар'єрного радника дозволить підвищити адресність соціальних послуг, розширити спектр взаємодії з безробітним населенням з урахуванням ïx індивідуальних характеристик та потенціалу до працевлаштування.

  «Головна задача кар’єрного радника полягає в індивідуальному супроводі людини до її працевлаштування, у пошуку роботи та плануванні кар’єри. Важливим сьогодні і після перемоги завданням Державної служби зайнятості є інтеграція у ринок праці та підприємництво ветеранів, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю. Скориставшись послугами кар’єрних радників, ці шукачі роботи та майбутні підприємці зможуть отримувати ваучери для проходження освітніх курсів з перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності в Україні», - пояснила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна. 

  Також в новому Порядку було затверджено функціональний розподіл між різними категоріями працівників центрів зайнятості для забезпечення процесу надання якісних послуг. Цей документ визначає перелік соціальних послуг, які надаватимуться суб’єктам ринку праці, а також передбачається пріоритетність надання таких послуг в електронній формі.

  Також документ затверджує проведення Державним центром зайнятості моніторингу результатів діяльності центрів зайнятості, ефективності їх роботи та оприлюднення відповідних результатів, зокрема на власному офіційному веб-сайті.