• In English
 • Уряд затвердив план реалізації Концепції забезпечення національної системи стійкості до 2025 року
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 10 листопада 2023 року о 20:07

  Сьогодні, 10 листопада, Кабінет Міністрів України затвердив План заходів із реалізації Концепції забезпечення національної системи стійкості до 2025 року.

  План сформовано з урахуванням результатів оцінювання системи стійкості України в умовах війни та наданих рекомендацій із усунення виявлених міжсекторальних вразливостей. Оцінювання проведено на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну за підтримки американських партнерів.

  “Запровадження національної системи стійкості розвиватиме необхідну спроможність держави і суспільства запобігати широкому спектру загроз та ризиків будь-якого характеру, а у разі їх настання - реагувати та відновлюватись швидко, якісно та ефективно. Розроблений підхід до стійкості синхронізований із основними вимогами НАТО і враховує український контекст повномасштабного вторгнення росії. Національна система стійкості багаторівнева: вона охоплюватиме національний, регіональний і місцевий рівні”, - зазначає Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

  План містить заходи щодо запровадження цілісної системи ідентифікації, пріоритезації, запобігання та ефективного реагування на загрози та ризики будь-якого характеру. Документ сприятиме посиленню спроможності органів влади та місцевого самоврядування у цій сфері, у тому числі підвищенню компетенцій їх представників. Також План спрямований на розвиток навичок та алгоритмів поведінки громадян під час загрози і виникнення кризових ситуацій, у тому числі щодо підтримки сил безпеки і оборони цивільним населенням. Документ містить заходи з моніторингу та аналізу ефективності функціонування національної системи стійкості.

  Органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати виконання плану у межах своїх повноважень.

  У вівторок, 7 листопада, Ольга Стефанішина взяла участь у щорічній зустрічі високопосадовців НАТО з питань національної стійкості на запрошення Генерального Секретаря НАТО Єнса Столтенберга. На заході, зокрема, було відзначено, що уроки України у війні з росією знайшли своє відображення у Цілях стійкості Альянсу, ухвалених на Вільнюському саміті. Детальніше - за посиланням.

  Довідково

  Концепцію запровадження національної системи стійкості України ухвалено рішенням РНБО 20 серпня 2021 року та введено в дію Указом Президента України №479 від 27 вересня 2021 року.

  Документ визначає мету, основні принципи, напрямки, механізми, модальності та елементи національної системи стійкості. Згідно із Концепцією, стійкість визначається як здатність держави та суспільства вчасно виявляти загрози і вразливості, оцінювати ризики для національної безпеки, швидко і ефективно реагувати, повністю відновлюватися після загроз,у тому числі гібридних, надзвичайних ситуацій та криз будь-якого характеру.

  Тоді ж, у вересні 2021 року, були проведені спільні з НАТО навчання з безпеки критичної інфраструктури в регіоні Чорного моря під назвою Coherent Resilience. У них взяли участь близько двохсот представників українських державних органів та країн-членів НАТО.