• In English
 • Уряд запускає механізм державної підтримки проектів із значними інвестиціями, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 15 березня 2024 року о 17:27

  Уряд запускає механізм державної підтримки інвестиційних проектів із значними інвестиціями. Так, Кабінет Міністрів ухвалив порядок надання компенсації вартості збудованих заявником/інвестором зі значними інвестиціями об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури та компенсації витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж, необхідних для реалізації проекту. Це останній нормативний акт, необхідний для запуску підтримки інвесторів. Рішення було ухвалене на засіданні Уряду 15 березня.

  “Залучення інвестицій в економіку - ключова умова для відбудови та розвитку країни. Сьогодні ми ухвалили останній нормативний документ, необхідний для запуску механізму державної підтримки проектів зі значними інвестиціями. Інвестори, які готові реалізувати в Україні проекти вартістю від 12 млн євро, отримають від нас максимальне сприяння та підтримку у вигляді супроводу, податкових та митних пільг, компенсації витрат вартості збудованих об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури або підключення до інженерно-транспортних мереж тощо. Цього року ми заклали в бюджет на підтримку таких інвесторів 3 млрд грн”, - прокоментувала Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.

  Отримати державну підтримку зможуть інвестори, які планують реалізувати в Україні проект вартістю від 12 млн євро, тривалістю реалізації до 5 років у сферах переробної промисловості, видобутку корисних копалин для подальшої переробки чи збагачення, транспорту, логістики, освіти, наукової діяльності, охорони здоров'я, поводження з відходами, мистецтва, культури, туризму, спорту, електронних комунікацій.

  Наданню державної підтримки для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями передує:

  - подання заявником (юридичною особою - резидентом або нерезидентом) до Мінекономіки заявки разом із відповідними документами на оцінку проекту із значними інвестиціями;

  - проведення Мінекономіки оцінки інвестиційного проекту та надання висновку про доцільність/недоцільність його реалізації та укладення спеціального інвестиційного договору або відмову в укладенні;

  - укладення спеціального інвестиційного договору, сторонами якого є Кабінет Міністрів, орган місцевого самоврядування (якщо державна підтримка надається таким органом для реалізації проекту із значними інвестиціями), інвестор із значними інвестиціями та заявник.

  Для супроводу у підготовці та реалізації інвестиційного проекту зі значними інвестиціями заявник має звернутись до UkraineInvest за інформаційною та консультативною допомогою.

  Інвестори можуть отримати від держави декілька видів підтримки, які складають до 30% від суми інвестиційного проекту із значними інвестиціями. Зокрема:

  • переважне право користування земельними ділянками державної або комунальної власності;
  • компенсацію витрат на будівництво об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури та витрат на підключення до інженерно-транспортних мереж;
  • податкові пільги;
  • безмитне ввезення необхідного обладнання;
  • звільнення від відшкодування втрат лісогосподарського виробництва.

  Проекти мають передбачати будівництво, модернізацію, технічне або технологічне переоснащення відповідних об'єктів інвестування та створення нових робочих місць. Інвестору потрібно створити принаймні:

  • 10 нових робочих місць із заробітною платою щонайменше на 50% вищою за середню зарплату в регіоні за таким же видом діяльності;
  • або 30 нових робочих місць із зарплатою щонайменше на 30% вищою за середню зарплату в регіоні за таким же видом діяльності;
  • або 50 нових робочих місць із зарплатою щонайменше на 15% вищою за середню зарплату в регіоні за таким же видом діяльності.