• In English
 • Уряд виділив додаткові 2,5 млрд грн для відновлення енергосистеми Харкова та Харківської області
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 13 червня 2024 року о 13:45

  Для Уряду ключовим пріоритетом залишається відновлення енергосистеми, її стійкість та підготовка до зими. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 13 червня.

  Окрема увага приділяється Харкову та Харківській області. Зокрема, Уряд виділив додаткові 2,5 млрд грн.

  «Це будуть кошти на відновлення енергосистеми регіону, міста, на встановлення когенераційних установок, блочно-модульних котелень та газових генераторів. Тобто це кошти для того, аби взимку жителі Харківщини мали світло та тепло», — зазначив Денис Шмигаль.

  За його словами, у бюджеті міста на підготовку до опалювального сезону передбачено ще 2 млрд грн.

  Водночас на центральному рівні Уряд продовжує активні заходи з децентралізації енергосистеми. Як зауважив Прем’єр-міністр, в основі цього плану два принципи:

  — доступність енергообладнання для людей, ОСББ, громад та бізнесу.

  — спрощення підключення та експлуатації цього енергообладнання.

  Так, цього тижня Нацбанк у спільній роботі з Урядом зробив декілька важливих кроків, які збільшують можливості банків для кредитування проектів відновлення та децентралізації енергетики.

  «Нові положення підвищать доступність кредитів на енергообладнання для українських родин, а також для малого та середнього бізнесу. Наприклад: відсоток 13,5%, застава — лише обладнання, яке купується», — відзначив Денис Шмигаль.

  Усе це дає можливість людям і бізнесу поставити собі сонячні панелі, накопичувачі електроенергії та когенераційні установки. За словами Прем’єр-міністра, таким чином вони забезпечать електроенергією себе і допоможуть країні вистояти в битві за світло й тепло.

  Уряд виділив додаткові 2,5 млрд грн для відновлення енергосистеми Харкова та Харківської області