• In English
 • Уряд синхронізував із місією МВФ подальші спільні кроки з відновлення економічного зростання та проведення реформ, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 24 травня 2024 року о 11:50

  Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко обговорила з місією Міжнародного валютного фонду (МВФ) поточну макрофінансову ситуацію, програми підтримки бізнесу та подальші спільні кроки для забезпечення економічного зростання. Про це йшлося під час зустрічі із делегацією фонду під головуванням Директора Європейського департаменту МВФ Альфреда Кеммера. З українського боку на зустрічі також був присутній заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

  «Перш за все хочу подякувати Міжнародному валютному фонду за підтримку України під час війни. Адже вона допомагає забезпечити макроекономічну стабільність, яка є ключовим чинником для відновлення економіки, залучення інвестицій, а також подальшого економічного зростання. Під час зустрічі ми обговорили низку ключових напрямків діяльності, які зараз реалізує Уряд – відновлення та децентралізація енергетики, що є для нас пріоритетом номер один, а також локалізацію виробництва військової продукції, збільшення виробництва аграрної продукції та переробки, розширення експортних можливостей, а також підтримку деокупованих територій. Ми прагнемо стимулювати відновлення України, а фахова експертиза місії МВФ допомагає знайти потрібні рішення», - розповіла Юлія Свириденко.

  Під час зустрічі сторони обговорили реалізацію урядової програми дій на цей рік, яка охоплює 11 ключових пріоритетних напрямків розвитку економіки та ратифікацію угоди між Україною та ЄС щодо чотирирічної програми фінансування Ukraine Facility на суму 50 млрд євро.

  «Цього тижня ми підписали Рамкову угоду щодо фінансування з боку Європейського Союзу в рамках реалізації Ukraine Facility. Зараз її потрібно прийняти в Раді. Ми очікуємо, що це станеться на наступному тижні. Тоді до бюджету надійде 1,89 млрд євро. І це важливо, адже деякі маяки програми Ukraine Facility збігаються з маяками програми співпраці з МВФ», - продовжила Юлія Свириденко.

  Наступною темою для обговорення стало створення Стратегічної інвестиційної ради, яка має сформувати єдиний проєктний портфель публічних інвестицій, посилити їхню ефективність та напрацювати пропозиції для вдосконалення вітчизняного законодавства.

  Локалізація виробництва військової продукції також стала важливою темою для обговорення під час зустрічі. Адже на сьогодні Україна виробляє все більше зброї, але спроможностей бюджету на її закупівлю не завжди вистачає. Тому обговорювались можливості для закупівель саме озброєння українського виробництва за кошти міжнародних партнерів. Така співпраця може додатково збільшити український ВВП на 2-3%.

  Також підіймались питання підтримки малого і середнього бізнесу. В цьому контексті сторони обговорили модернізацію програми підтримки бізнесу «Доступні кредити 5-7-9%». 

  «Зараз ми працюємо над новою програмою підтримки малого та середнього бізнесу заради ще більшого підвищення їхньої ефективності. Маємо сфокусуватись на підтримці оборонної промисловості, сільського господарства та переробці, а також на підтримці деокупованих територій. Зараз ми розглядаємо підтримку бізнесу через призму створення нових робочих місць та збільшенні вкладу у створення додаткового ВВП», - продовжила Юлія Свириденко.

  Сторони обговорили можливості залучення експертів МВФ до розширення та модернізації урядової програми пільгового кредитування єОселя. Адже саме доступне іпотечне кредитування має стати одним зі стимулів для створення умов повернення українців додому. На сьогодні вже понад 10 тисяч родин скористались можливістю взяти пільгову іпотеку. Але ще близько 40 тисяч родин чекають своєї черги.