• In English
 • Уряд спростив імпорт сировини для виробників боєприпасів та бойових частин до БПЛА
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 10 жовтня 2023 року о 19:55

  Уряд прийняв постанову, яка спрощує й прискорює ввезення сировини для виробництва боєприпасів та бойових частин до БПЛА в Україні. Це стимулюватиме розвиток ринку боєприпасів, прискорить і масштабує виробництво безпілотників та дасть змогу швидше й ефективніше забезпечувати Сили оборони БПЛА.

  В Україні є потреба у виробництві великої кількості боєприпасів та бойових частин для дронів. Для цього необхідно забезпечувати виробників необхідною сировиною, зокрема вибуховими матеріалами та детонаторами. Наразі сировина є дефіцитом, тож рішенням стає імпорт.

  Однак отримання дозволів для імпорту передбачає багато етапів, які можуть тривати до декількох місяців. Це значно затримує поставки необхідної сировини, а отже, і подальше виробництво боєприпасів.

  Саме тому Уряд розробив комплексне рішення, як прискорює й спрощує процедуру державного контролю на ввезення сировини.

  Зокрема, тепер для виробників боєприпасів та бойових частин спроститься:

  • реєстрація суб’єкта здійснення міжнародних передач товарів. Для цього потрібно подати всього одну заяву й не збирати додаткові документи;
  • видача разових дозволів на імпорт товарів військового призначення та подвійного використання. Для цього потрібно подати лише заяву до Держекспортконтролю та сертифікат кінцевого споживача.

  Усі заяви та документи можна надіслати в електронній формі й підписати їх кваліфікованим електронним підписом керівника. Решта документів, необхідних для видачі дозволу, надаватимуться разом зі звітом про його використання.
  Нагадаємо: влітку Уряд ухвалив постанову, яка відкриває ринок виробництва боєприпасів для БПЛА в Україні. Виробники отримали сприятливі умови, нові можливості для розвитку й масштабування виробництва боєприпасів для безпілотників.