• In English
 • Уряд схвалив законопроект, що сприятиме сталому розвитку енергетичної інфраструктури України
  Міністерство енергетики України, опубліковано 21 березня 2023 року о 20:00

  Кабінет Міністрів України на своєму засіданні схвалив розроблений Міненерго проект Закону України «Про проекти національного інтересу у сфері енергетики». Він передбачає запровадження зрозумілої та прозорої процедури реалізації проектів національного інтересу у сфері енергетики.

  «Майбутнє української енергетики – у втіленні провідних технологій, які дозволять не тільки зміцнити нашу енергонезалежність, але і посилять енергетичну безпеку Європи. Ухвалення цього законопроекту сприятиме сталому розвитку енергетичної інфраструктури України, надійному та безперебійному постачанню енергоресурсів, інтеграції України в енергетичний простір ЄС», - наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко.

  Законопроектом, зокрема, визначаються поняття «проекти національного інтересу у сфері енергетики», «проекти спільного інтересу Енергетичного Співтовариства», та «проекти взаємного інтересу», а також порядок і критерії відбору таких проектів.

  Серед іншого проект визначає можливість та порядок транскордонного розподілу інвестиційних витрат для проектів спільного інтересу Енергетичного Співтовариства між країнами з найбільш позитивним впливом від реалізації.

  Проект акта погоджено Секретаріатом Енергетичного Співтовариства як такий, що відповідає законодавству ЄС.