• In English
 • Уряд призначив наглядову раду для АТ “Укроборонпром”

  Кабінет Міністрів України призначив Наглядову раду Акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість» та затвердив її склад під час засідання 29 грудня.

  Це один з ключових етапів реформи корпоративного управління державного сектору вітчизняного ОПК. Наглядова рада – колегіальний орган, який захищає права акціонера, яким є держава, і в межах компетенції, визначеної законом і Статутом УОП, управляє Товариством, контролює та регулює діяльність генерального директора Укроборонпрому. Рада формується за принципами незалежності, професійності, компетентності, різноманітності, ефективності та прозорості.

  До складу Наглядової ради увійшли п’ять осіб. Троє з них представляють державу: президент Київської школи економіки та колишній Міністр економіки Тимофій Милованов, член наглядової ради Укрзалізниці та колишній СЕО Iberia Refreshments PepsiCo Давид Ломджарія, президентка та СЕО Оборонно-промислової коаліції Аризони Лінді Сміт. Ще двоє є незалежними членами: колишній член Наглядової ради Укрексімбанку та правління НАК Нафтогаз України Сергій Коновець й колишній премʼєр-міністр України, Голова наглядової ради ГО «Аеророзвідка» Олексій Гончарук.

  “Це надпотужна команда професіоналів, з величезним досвідом та експертизою. Я впевнений, що разом з Германом Сметаніним нова наглядова рада успішно завершить трансформацію Укроборонпрому зі застарілого держконцерну в прозорий європейський оборонний холдинг”, - сказав Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

  Протягом найближчих 30 днів відбудеться перше засідання цього органу, під час якого буде обрано голову наглядової ради та визначено першочергові кроки діяльності.

  З моменту перетворення Державного концерну «Укроборонпром» на Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість» й до сьогодні функції наглядової ради виконував Кабінет Міністрів України.