• In English
 • Уряд прийняв постанову, яка спростить автоматизацію держпослуг для українців
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 06 серпня 2022 року о 08:18

  Уряд ухвалив постанову, що дозволить швидше впроваджувати держпослуги без участі чиновника.

  Вже декілька років ми впроваджуємо зручні держпослуги без черг та збору папірців. Але більшість послуг досі залежить від рішення чиновника. Це затягує отримання необхідної послуги на декілька днів. Постанова дозволить впроваджувати автоматичні держпослуги без участі чиновника одразу. А це дозволить швидко отримувати необхідний результат, а також заощадить багато часу людям.

  "Прибрати людський фактор з процесу отримання держпослуг – один з наших головних принципів від початку існування Міністерства. Послуги мають бути автоматичними, у кілька кліків та заощаджувати час людям на спілкування із близькими, а не з державою. Ця постанова допоможе наблизитися до цієї мети", – зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

  Вже є приклад такої успішної послуги – автоматична реєстрація ФОП, яка працює з травня 2021 року. За 2021 рік завдяки автоФОП держреєстратори зекономили 7,2 року часу. Адже раніше на заповнення однієї заявки витрачали 21 хвилину.

  Загалом цією послугою скористалися понад 185 тисяч українців. 91% ФОП в Україні відкриваються саме автоматично, а рівень задоволеності послугою на порталі Дія становить 97%.

  Зараз команда Мінцифри працює над автоматизацією реєстрації ТОВ для фізичних осіб. Послуга на стадії бета-тесту. Ви можете взяти участь в ньому за посиланням. Умови – бути громадянином України від 18 років та мати податковий номер і УНЗР.

  Проект постанови розроблений Міністерством цифрової трансформації за експертної підтримки швейцарсько-української Програми EGAP Фонду Східна Європа.