• In English
 • Уряд продовжує працювати над ціноутворенням для послуг із розмінування
  Міністерство економіки України, опубліковано 14 лютого 2024 року о 10:58

  Міністерство економіки продовжує працювати над запуском ринку розмінування в Україні. Минулого тижня відбулась робоча зустріч за участі заступника Міністра економіки України Ігоря Безкаравайного, експертів ПР ООН, представників операторів протимінної діяльності (далі – оператори ПДМ), на якій обговорили принцип формування вартості робіт із розмінування.

  «Цього року ми запускаємо програму компенсації фермерам, які розміновуватимуть свої землі, залучаючи сертифікованих операторів протимінної діяльності. І Уряд компенсуватиме фермерам частину витрат на розмінування. На ці потреби в бюджеті закладено 3 мільярди гривень. Необхідно забезпечити такий підхід до ціноутворення, який з одного боку є достатньо гнучким в умовах невизначеності точних умов роботи операторів на конкретній ділянці та є привабливим для їх роботи, а з іншого - забезпечує ефективність використання державних та донорських коштів», – заявив заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

  У зустрічі взяли участь представники 17 операторів ПМД, які надали свої розрахунки щодо вартості робіт із розмінування. Отримана інформація дозволить уніфікувати підходи до визначення цін на послуги з розмінування залежно від складності роботи, яку потрібно буде виконати.

  Сторони також домовилися зібрати пропозиції щодо формату та регулярності подібних зустрічей. Подібні формати дають змогу операторам ПМД оперативно інформувати про проблеми роботи ринку, а Міністерству економіки України – оперативно розв'язувати такі питання.

  Нагадаємо, на початку лютого Уряд схвалив рішення про запуск експериментального проекту щодо сертифікації операторів протимінної діяльності. Проект розрахований на два роки і ще більше наближає Україну до створення ринку розмінування. Новий порядок зменшує бюрократичне навантаження, визначає єдиний перелік документів, які мають подавати потенційні оператори ПМД, встановлює жорсткі процедурні строки.