• In English
 • Міноборони: Виробництво нових українських боєприпасів – буде швидше та більше
  Міністерство оборони України, опубліковано 01 лютого 2024 року о 19:31

  Уряд підтримав внесену Міністром оборони Рустемом Умєровим постанову, яка пришвидшує запуск та розвиток виробництв боєприпасів в Україні.

  У липні 2023-го року схожу постанову вже ввели в дію. Тодішній документ стосувався боєприпасів для безпілотників та бойових частин безпілотних систем. 

  «Ми отримали результати експериментальної постанови щодо виробництва для безпілотних систем. І бачимо, що наш підхід дає результат. Збільшується кількість виробників і кількість продукції», – заявив Міністр.

  Вказаним експериментом запровадилось нове, спрощене регулювання виробництва, яке встановило чіткі критерії до виробників і їхніх потужностей, порядок розробки та виробництва. Це дало можливість маштабувати виробництво відповідних засобів ураження та покращити стан постачання ЗСУ відповідними боєприпасами.

  За час реалізації експериментального порядку з’явилися і розпочали діяльність близько 20 нових виробників боєприпасів для безпілотних систем. Нині ми вже маємо 21 допущений до експлуатації зразок боєприпасів, 8 зразків боєприпасів вже пройшли випробування і зараз проходять процедуру допуску до експлуатації, 29 зразків боєприпасів проходять демонстраційні випробування.

  «Саме тому ми запропонували подібні підходи використати, щоб збільшити кількість боєприпасів українського виробництва. Розвиток потужностей української військової промисловості – це те, що дасть нам безпеку і мир», – додав Міністр оборони України Рустем Умєров.