• In English
 • Уряд підтримав розроблені Міноборони зміни до Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики»
  Міністерство оборони України, опубліковано 09 серпня 2023 року о 18:28

  Кабінет Міністрів України підтримав розроблений Міноборони проект Закону про внесення змін до Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики». Запропоновані зміни до статті шостої Закону спрямовані на приведення нормативного акта у відповідність із законодавством України та удосконалення засад внутрішньої політики у сфері національної безпеки. Нова редакція статті передбачає, що основні засади внутрішньої політики у сферах національної безпеки та оборони розповсюджуватимуться на всі складові сил оборони та сили безпеки.

  Основним інструментом реалізації державної політики у сферах національної безпеки і оборони законопроектом пропонується визначити розвиток сектору безпеки і оборони.

  Діючий закон доповнюється положеннями щодо формування необхідних спроможностей для гарантування мирного майбутнього України як суверенної і незалежної держави, а також відновлення її територіальної цілісності.

  Крім того, надання особливої уваги готовності громадян України до національного спротиву - тепер серед основних засад внутрішньої політики у сферах національної безпеки і оборони.

  Також проект містить положення стосовно зобов’язань України у сфері європейської інтеграції, зокрема дотримання принципу забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок, а також військовослужбовців з числа осіб з інвалідністю під час проходження військової служби, та запровадження у сектор безпеки і оборони стандартів і найкращих практик держав-членів НАТО та Європейського Союзу.