• In English
 • Упродовж січня 2021 року державними інспекторами Хмельниччини проведено 31 перевірку дотримання вимог земельного законодавства

  Упродовж січня 2021 року державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Хмельницькій області проведено 31 перевірку дотримання вимог земельного законодавства на загальній площі 1057,63 га. За результатами проведених перевірок виявлено 31 порушення вимог земельного законодавства на загальній площі 216,08 гектар.

  З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень державними інспекторами складено 18 протоколів про адміністративні правопорушення, порушникам вручено 18 приписів про усунення порушень, винесено 17 постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 4505 гривень.

  Загальний розмір нарахованої шкоди, заподіяної державі внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу становить 263773,69 грн, з яких в добровільному порядку порушниками сплачено 127028,02 гривень.

  До органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади направлено 12 клопотань про надання документів, матеріалів та іншої інформації, необхідних для здійснення державного нагляду (контролю) за використанням та охороною земель та з питань дотримання вимог земельного законодавства.

  Крім того, державними інспекторами здійснено державний контроль за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів шляхом розгляду 24 звернень громадян та юридичних осіб та 11 вимог органів прокуратури та інших правоохоронних органів.