• In English
 • Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь представив річний публічний звіт
  Уповноважений із захисту державної мови, опубліковано 30 квітня 2021 року о 07:54

  Відповідно до частини 5 статті 49 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь представив річний публічний звіт про свою діяльність і про стан дотримання Закону.
  Можна констатувати: для української мови ці два роки були надзвичайно позитивними. Українське суспільство продемонструвало неочікувану для багатьох скептиків підтримку нового Закону, розуміння його актуальності та готовність до виконання найбільш резонансних норм”, - наголосив Тарас Кремінь.
  Важливим і необхідним елементом звіту є ретроспективний аналіз нормативно-правового регулювання функціонування державної мови в Україні, його відповідності сучасним вимогам та узгодженості з міжнародною практикою. У звіті також представлений аналіз реалізації заходів з імплементації Закону, яким, на жаль, виявлені суттєві недоліки.
  У розділі “Діяльність Уповноваженого із захисту державної мови” наведено основну інформацію, яка відображає реальні справи та результати, яких вдалося досягти за відносно короткий проміжок часу і які мають значення для суспільства та подальшої роботи із захисту державної мови.
  Найбільша частина звіту “Застосування української мови як державної у сферах суспільного життя” структурована відповідно до статей Закону. У кожній зі сфер наводяться найважливіші норми Закону та коментарі щодо їх практичного застосування, окреслюються виявлені проблеми.
  Важливим елементом звіту є “Огляд щодо обмеження функціонування української мови на окупованих територіях”, який був презентований у лютому поточного року як спеціальну доповідь до Міжнародного дня рідної мови.
  Окремо представлені висновки та рекомендації щодо можливих шляхів розв’язання актуальних проблемних питань, які заслуговують на уважне вивчення та врахування в діяльності Кабінету Міністрів України, інших органів державної влади та місцевого самоврядування.