• In English
 • Унікальність кожної людини і кожного регіону - пріоритет держави, - Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 07 березня 2019 року о 13:45

  Унікальність кожної людини і кожного регіону сьогодні ставиться першим пріоритетом держави. Сьогодні основним завданням, яке декларує Президент України, – це можливість нашої держави бути регіональним лідером серед Східно-європейських країн. Це амбітне і досяжне завдання. Про це на Раді регіонального розвитку у Бердичеві наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  «З реформою децентралізації, яка успішно розпочалася 2014 року, ми передали на місця фінанси і повноваження. Утворено вже 882 об’єднані територіальні громади, щороку зростають місцеві бюджети, розбудовується інфраструктура, зростає відповідальність на місцях. Сьогодні наша мета: Україна – регіональний лідер і першими кроками на цьому шляху має стати розвиток сільських територій, НОП і сільської медицини, залучення інвестицій, розвиток дорожньої інфраструктури та логістики», – зазначив Геннадій Зубко.

  Віце-прем’єр-міністр розповів, що Україна сьогодні є однією з перших аграрних країн щодо експорту. «Щорічно ми експортуємо понад 40 мільйонів тонн зернових. Ми третя країна у світі щодо вирощування зернових, а це – 70 мільйонів тонн на рік. Ми п’ятий виробник борошна у світі, але похвалитися своєю поглибленою переробкою з виходом на додану вартість ми ще не можемо. І тут у країни великий потенціал», – підкреслив Геннадій Зубко.

  Серед пріоритетних напрямків розвитку області, урядовець також назвав питання безпеки на вулицях, розвиток ІТ-напрямку і туризму.

  «Житомирщина зараз має всі можливості стати східним хабом між багатьма областями України і Білоруссю. І цим потрібно скористатися у напрямку розбудови логістики, залучення інвестицій, відновлювальної енергетики так, щоб сьогодні Бердичів став справжнім логістичним вузлом між північчю і заходом України. Наша держава рухається до Європейського Союзу. Це ціль номер один, за якою у наступні 5 років ми маємо увійти до асоційованого членства у ЄС. Друге важливе питання – це захист держави. А Бердичеву, як мілітарному місту, це питання є дуже зрозумілим», – відзначив він.

  Геннадій Зубко подякував бійцям, які першими з Бердичева направилися на схід країни захищати незалежність, а також вручив сину учасника бойових дій на Світлодарській дузі Олексія Єфімова, медаль «ЗАХИСНИК ВІТЧИЗНИ», якою Указом Президента нагороджений його батько. «Вони ще сьогодні відстоюють незалежність на сході. І я всім їм хочу подякувати, бо коли ми говоримо про реформи, то ми знаємо, що вони на передовій роблять усе, щоб ми могли їх тут успішно втілювати», – підкреслив урядовець.