• In English
 • Наступний етап реформування соціальної сфери - перехід від соцдопомоги за статусом до державної підтримки за рівнем доходів громадян, - Андрій Рева
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 07 березня 2019 року о 14:02

  7 березня 2019 року Міністр соціальної політики Андрій Рева провів робочу зустріч з делегацією Міжнародного валютного фонду, яку очолює голова місії МВФ Рон ван Роден.

  У заході взяли участь заступники Міністра Лариса Попова та Микола Шамбір, постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, інші представники Міжнародного валютного фонду та фахівці Міністерства соціальної політики України.

  Під час зустрічі Андрій Рева поінформував представників міжнародної фінансової організації щодо поточної ситуації зі змінами у системі субсидій на житлово-комунальні послуги, результатами проведення пенсійної реформи та розповів про перспективні напрямки подальшої роботи Міністерства з реформування соціальної сфери в Україні.

  Так, за словами Міністра, одним із поставлених перед собою завдань він бачить те, що громадяни мають відчути реальні позитивні результати від змін, але не за рахунок збільшення боргів, як це робили у минулому деякі діячі, а в результаті впровадження реформ. Одним з таких результатів стало проведення першої щорічної автоматичної індексації пенсій, передбаченої прийнятою у 2017 році пенсійною реформою.

  «Із 10,2 млн пенсіонерів, яким проведено перерахунок, розмір пенсії підвищено для 8 972 тис. пенсіонерів. Крім того, 2 095 111 пенсіонерам, які мають повний страховий стаж, але через низький рівень зарплат отримують пенсію нижчу мінімальної, виплачується одноразова доплата до пенсії в сумі 2410,17 гривень, – розповів Міністр соціальної політики.– Розподіл пенсіонерів за діапазонами підвищення пенсій наступний: збільшення пенсій на 100 грн відбулося для 1 991 457 осіб, збільшення від 100 грн до 400 грн – 2 536 385 осіб, від 400 грн до 500 грн – 798 016 осіб, від 500 грн до 700 грн – 761 140 осіб, від 700 грн до 1000 грн – 425 537 осіб, а підвищення на понад 1000 грн відбулося для 2 459 824 осіб. Таким чином, середня сума підвищення для осіб, пенсії яких підлягали перерахунку, становить 514,5 грн (з урахуванням одноразової доплати)».

  Урядовець також розповів про монетизацію субсидій, процес якого розпочався у відповідності до законодавства в цьому році, яка по суті перетворила субсидію на соціальну виплату і інтегрувала цю державну підтримку до системи соціальної допомоги. Так, з березня місяця ті громадяни, які отримали право на субсидію в жовтні минулого року, отримуватимуть усю суму субсидій готівкою.

  Окрім очевидного ефекту у вигляді мотивації громадян заощадливо використовувати енергетичні ресурси (адже усі зекономлені кошти субсидій вони залишають собі), цей процес відкрив можливість для проведення системних змін в усій системі соціальної допомоги.

  «Монетизація субсидій створила передумови для уніфікації усіх видів державної соціальної допомоги і прийняття відповідного законодавства у цьому напрямку. Це приведе і до збільшення адресності допомоги, і до покращення адміністрування та зменшення бюрократизації. Та головне, – в першу чергу йдеться про основні принципи призначення допомоги, а саме про критерій, який повинен бути єдиним: доходи громадян. Якщо доходи низькі – людина повинна отримувати допомогу. Натомість у нас допомога надається не за ознакою доходів, а за статусом. Це призводить до того, що гроші отримує не той, хто потребує допомоги, а той, хто має певний соціальний статус. Тому ми вбачаємо задачу соціальної політики і наступний крок реформ у соціальній сфері в переході від системи державної допомоги за статусом до єдиної уніфікованої системи державної допомоги за рівнем доходів громадян. І тепер, коли субсидія стала такою ж соціальною виплатою, як і усі інші, відсутні організаційні перешкоди для цього процесу», – пояснив Міністр.