• In English
 • Умовою формування якісного безпекового середовища є покращення реагування на заяви громадян, - Ігор Клименко
  Національна поліція України, опубліковано 13 травня 2021 року о 14:52

  Умовою формування якісного безпекового середовища є покращення реагування на заяви громадян. Про це Голова Національної поліції України повідомив під час виступу на Всеукраїнському Форумі «Україна 30». Безпека країни». За його словами, поліцейські, окрім розкриття і розслідування злочинів, займаються профілактичною роботою з населенням.

  «Ми впровадили чотирирівневу систему реагування, яка поділяє всі повідомлення в залежності від виду, ступеню загрози і часу, який минув з моменту скоєння правопорушення. Відповідно до цих ознак визначається пріоритет у реагуванні на повідомлення громадян», - зазначив Ігор Клименко.

  Загалом вся інформація про безпекову ситуацію в державі акумулюється в ситуаційних центрах. Вони функціонують в усіх головних управліннях та центральному апараті Нацполіції. У випадку ускладнення оперативної обстановки чи виникнення надзвичайної ситуації фахівці в ситуаційних центрах координують та управляють всіма силами і засобами поліції.

  Крім того, важливим питанням безпекового простору є формування розгалуженої системи відеонагляду. Як зазначив Ігор Клименко, нині поліція має доступ до майже 31 тисячі камер відеоспостереження.

  «Завдяки системам відеонагляду вдалося розкрити понад третину злочинів. І практично кожне правопорушення розслідується із використанням відео з камер спостереження. Особливо цінними для поліції є камери з системою відеоаналітики. Таких в Україні понад 3300. За їх допомогою можна знайти розшукуваний автомобіль чи людину. Департамент кримінального аналізу має відповідні потужності», - повідомив Голова Нацполіції.

  Підсумовуючи, Ігор Клименко зазначив, що наявність розгалуженої мережі відеоспостереження дозволить поліції оперативніше розкривати злочини та працювати на профілактику.