• In English
 • Укрзалізниця залучає від ЄБРР 100 млн дол. США за найнижчою за 8 років ставкою, – Владислав Криклій
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 10 вересня 2019 року о 19:05

  Укрзалізниця додатково розмістила майже 100 млн дол. США єврооблігацій. Таким чином, цьогорічний загальний випуск євробондів компанії становить близько 600 млн дол. США. Кінцевий термін погашення додаткового випуску – 2024 року з ефективною ставкою 7,292% річних.

  Сьогодні між Укрзалізницею та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) у присутності Міністра інфраструктури Владислава Криклія підписано рамкову угоду, відповідно до якої 70% із залучених 100 млн дол. США буде спрямовано на модернізацію залізничної інфраструктури міжнародних транспортних коридорів TEN-T. Ще 30% коштів компанія спрямує на оновлення засобів диспетчерської сигналізації і зв’язку, а також на удосконалення системи контролю залізничного трафіка.

   Міністр інфраструктури Владислав Криклій зазначив, що підписання угоди на найкращих умовах за останні роки свідчить про довіру міжнародних фінансових інституцій до політики Уряду:  «Укрзалізниця залучає від ЄБРР 100 млн дол. США за найнижчою за 8 років ставкою. Ми не тільки декларуємо принципи вільної конкуренції та відкритості, найближчим часом ми розпочнемо активне реформування у сфері залізничних перевезень та безпосередньо на Укрзалізниці. Співпраця з ЄБРР є сигналом для інших міжнародних партнерів, з якими ми готові разом втілювати реформи у життя».

  «Укрзалізниця впроваджує збалансовану політику модернізації компанії, слідом за вагонами та локомотивами ми інвестуємо у розвиток інфраструктури. З нашими партнерами з ЄБРР прийнято рішення частково оновити залізничне полотно транспортних коридорів TEN-T, якими проходить близько 80% усіх транзитних вантажів. Крім того, ми беремо на себе зобов’язання також оновити пристрої диспетчеризації та зв’язку», – зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов. За словами керівника товариства, завдяки цим заходам Укрзалізниці вдасться залучити додаткові транзитні вантажі, зменшити час проходження їх територією України і, як наслідок, збільшити фінансові надходження компанії. Найближчим часом Укрзалізниця та ЄБРР планують погодити план імплементації угоди, яким буде визначено повний перелік проектів модернізації. «Закупівля матеріалів проводитиметься за правилами ЄБРР. Це гарантує, що процес буде максимально прозорим. Учасниками тендера можуть бути як резиденти України, так і нерезиденти України. Це дасть можливість залучити до закупівлі широке коло учасників. Усі роботи ми плануємо виконати у 2020 році своїми силами, для цього у нас є і людські, і технічні ресурси», – резюмував Євген Кравцов. 

  Нагадаємо, на початку липня 2019 року Укрзалізниця вперше після шестирічної перерви залучила фінансування з міжнародного ринку капіталу на 500 млн дол. США. Ставка купона за бондами є найнижчою з 2011 року серед квазісуверенних позичальників з України.