• In English
 • Укрпошта продовжить забезпечувати 3,5 млн пенсіонерів своєчасною доставкою пенсій додому, - Владислав Криклій
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 31 березня 2021 року о 15:54

  Уряд схвалив зміни до постанови КМУ № 987 від 4 грудня 2019 року, згідно з якими встановлюються нові тарифи на оплату послуг Укрпошти, пов’язаних з виплатою і доставкою пенсій та грошових допомог населенню в готівковій формі. Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

  «Сьогодні Укрпошта обслуговує 3,5 млн пенсіонерів, які отримують пенсії готівкою вдома. Вони проживають у тих селах, селищах і містечках, де немає жодного відділення банку чи навіть банкомату. Всього по Україні таких населених пунктів понад 27 тисяч, а загалом в них мешкають близько 13 млн громадян. В умовах карантину Укрпошта продовжує забезпечувати українців своєчасною доставкою пенсій, а також ліків, продуктів харчування та інших замовлень. І надалі буде це робити. Уряд знайшов компромісне рішення, яке дозволить це забезпечити», - зазначив Владислав Криклій.

  За його словами, чинні наразі тарифи на виплату та доставку пенсій і грошової допомоги, затверджені постановою КМУ від 04.12.2019 № 987, вже не покривають фактичні витрати компанії, необхідні для надання цих послуг. Тому для забезпечення належної роботи Укрпошти змінами до цієї постанови пропонується збільшити з 1 квітня поточного року тарифи у місті з 1,15% до 1,3 %, а в селі та селищах міського типу з 2,3% до 2,65 % від суми виплати. «Це дозволить Укрпошті забезпечити своєчасну доставку пенсій, а також зберегти робочі місця для 10 тисяч листонош», - підсумував Міністр.

  Нагадаємо, раніше Укрпошта почала приймати e-документи в «Дії» для отримання посилок із післяплатою.