• In English
 • Український ветеранський фонд розпочав збір коштів на підтримку захисників та їхніх сімей, – Юлія Лапутіна
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 27 квітня 2022 року о 11:16

  Український ветеранський фонд (УВФ), що діє при Міністерстві у справах ветеранів України, розпочав збір коштів на підтримку ветеранів війни, членів їхніх сімей, родин загиблих захисників, їхню подальшу реінтеграцію до мирного життя.

  Про це повідомила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час включення до інформаційного марафону національних телеканалів.

  “Сьогодні ми всі є свідками історії становлення Українського ветеранського фонду – розпочинається його практична діяльність. Оприлюднюємо реквізити банківських рахунків, на які українські та міжнародні донори можуть спрямовувати кошти та підтримувати родини наших захисників, а також ветеранський бізнес в Україні, – розповіла Юлія Лапутіна. – Ми розробили дуже прозору процедуру щодо сприяння ветеранським проектам, які дійсно на це заслуговують. Наразі в умовах війни існує дуже велика потреба в тому, щоб надати їм швидкі гроші”.

  Очільниця Мінветеранів зазначила, що на період дії воєнного стану в Україні УВФ відпрацював нові алгоритми роботи. Так, планується до запуску програма з мікрофінансування ветеранського бізнесу, який в умовах сьогодення ліг здебільшого на плечі родин та близьких ветеранів, які знову стали на захист нашої країни.

  “Кошти, які надходитимуть на рахунки Українського ветеранського фонду, будуть спрямовані на підтримку родин українських захисників. У зв'язку з воєнними діями мільйони людей були вимушені переїхати у більш безпечні регіони України, зокрема, це родини тих, хто наразі захищає державу.

  Багато людей мали невеличкий сімейний бізнес – кав’ярні, перукарні, тощо. Тож ми хочемо надати підтримку таким родинам, це невеликі грантові проекти – до 20 тисяч гривень”, – наголосила Юлія Лапутіна.

  Реквізити Українського ветеранського фонду: 

  ЄДРПОУ 44565396 МФО 820172

  UA388201720313231001301022947

  в Державна казначейська служба України м. Київ

  Довідково

  Державна бюджетна установа “Український ветеранський фонд” – один із ключових напрямів діяльності Мінветеранів у 2022 році, що спрямований на забезпечення підтримки ветеранів війни, членів їхніх сімей, родин загиблих, подальшу реабілітацію та реінтеграцію до мирного життя через відповідні проекти. Рішення про створення фонду було прийнято на засіданні Уряду 14 липня 2021 року.

  8 квітня було затверджено персональний склад Наглядової ради бюджетної установи “Український ветеранський фонд” – по три представники від Мінветеранів, громадських об’єднань ветеранів і членів сімей ветеранів та міжнародних партнерів з розвитку. Наразі в УВФ працюють 32 фахівці.

  Основні завдання фонду:

  – забезпечення належних прав та гарантій державної підтримки ветеранів;

  – реінтеграція ветеранів в активне суспільне життя, забезпечення догляду та відновлення їх фізичного та психічного стану здоров'я;

  – підвищення професійно-освітнього рівня ветеранів;

  – підтримка ветеранського бізнесу та сприяння працевлаштуванню ветеранів.